Bytomskie medale w ME w karate tradycyjnym

TOK
Od lewej: Michał Sowa, Janusz Sowa (trener zawodników) i Michał Kłosek.
Od lewej: Michał Sowa, Janusz Sowa (trener zawodników) i Michał Kłosek. ARC
Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w karate tradycyjnym, które odbyły się w Pradze. W tym wyniku swój udział mieli zawodnicy MUKS Bytom - Michał Sowa i Michał Kłosek.

W zawodach startowało 185 zawodników z 14 państw (każde państwo może wystawić w jednej konkurencji maksymalnie dwóch zawodników).

W kategorii juniorów (16-17 lat) MUKS Bytom reprezentował aktualny wicemistrz świata Michał Sowa w konkurencji kata drużynowe oraz fukugo (dwubój), a w kategorii kadetów (14-15 lat) Michał Kłosek - wielokrotny zdobywca Pucharu Europy Dzieci, brązowy medalista mistrzostw świata, w konkurencji kata indywidualne, kata drużynowe, enbu m/m oraz enbu k/m (walce reżyserowanej).

Kłosek walcząc z grypą zdobył 4 medale. Dwa złote - w kata drużynowym (wraz z Wiktorem Staszakiem z Niepołomic i Mateuszem Lekanem z Biłgoraja), w enbu kobieta/mężczyzna (z Pauliną Świercz z Łodzi) oraz dwa srebrne - w kata indywidualnym oraz enbu m/m (z Lekanem).

Sowa zwyciężył w konkurencji kata drużynowe (wraz z Konradem Kardasem z Wielunia oraz Krzysztofem Buczkiem z Krakowa), a na drugim stopniu podium stanął po rywalizacji w konkurencji fukugo. W finale po wyrównanej walce przegrał decyzją sędziów z Yewchenijem Budzinskim z Ukrainy. Tego samego zawodnika Michał pokonał dwa lata temu w finale Pucharu Europy. Kolejny rewanż za rok w mistrzostwach świata w Tokio lub za dwa lata w mistrzostwach Europy na Litwie.