Chojniczanka - GKS Katowice 0:2. Seria Brzęczka trwa [RELACJA]

r.mus
GKS Katowice pokonał w Chojnicach Chojniczankę 2:0. To trzeci mecz pod wodzą Jerzego Brzęczka: w sumie ekipa z Bukowej zdobyła w nich siedem punktów.

W 43 minucie Maciej Bębenek wykazał się inteligencją i delikatnie zmienił lot piłki zagranej z linii końcowej, dzięki czemu katowiczanie objęli w Chojnicach prowadzenie, natomiast w 69 minucie Krzysztof Wołkowicz przeprowadził akcję, którą sam zaczął i sam skończył pieczętując zwycięstwo GKS-u. Chojniczanka jeszcze nigdy z zespołem z Bukowej nie wygrała i tym razem tej serii też nie zdołała zatrzymać. Za to Jerzy Brzęczek powiększył swoje konto do siedmiu punktów w trzech meczach.

Zespół GKS zagrał całkiem niezły mecz, wykorzystując coraz bardziej widoczny kryzys gospodarzy, dla których była to już trzecia porażka z rzędu. Zwycięzcy kontrolowali przebieg wydarzeń, może poza 90 minutą, gdy Paweł Zawistowski mógł zdobyć honorową bramkę dla Chojniczanki, ale stojącego tuż przed linią bramkową rywala w ostatniej chwili powstrzymali obrońcy.

Mecz toczył się w ulewnym deszczu, który nie sprzyjał przeprowadzaniu składnych akcji. Liczyła się więc przede wszystkim skuteczność, a ta tym razem katowiczanom dopisała. Dzięki tej wygranej GKS awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Od miejsc premiowanych awansem dzieli go siedem punktów, ale już w sobotę podejmie trzeci w stawce Dolcan Ząbki. Mecz - zgodnie z karą nałożoną przez wojewodę - zostanie rozegrany bez publiczności.

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 0:2 (0:1)
0:1 Maciej Bębenek (43), 0:2 Krzysztof Wołkowicz (69)

Chojniczanka: Dładun - Wisowski, Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Kosakiewicz, Bartoszewicz (58. Grzelak), Zawistowski, Mrozik, Niedziela (81. Garbacik) - Rybski (70. Mikita).
GKS: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Frańczak - Bębenek, Trochim (56. Pielorz), Leimonas (85. Duda), Iwan, Wołkowicz (77. Szołtys) - Goncerz.

Żółte kartki: Mrozik - Frańczak, Szołtys, Kuchta.