Chorzów: bajkowa gra terenowa Fundacji Iskierka w Sztygarce...

  Chorzów: bajkowa gra terenowa Fundacji Iskierka w Sztygarce ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bajkowa gra terenowa zorganizowana przez Fundację Iskierka Nadziei
  1/47
  przejdź do galerii

  Bajkowa gra terenowa zorganizowana przez Fundację Iskierka Nadziei ©Magdalena Mikrut-Majeranek/Dziennik Zachodni

  Fundacja Iskierka Nadziei od przeszło dziesięciu lat niestrudzenie wspiera zarówno dzieci chorujące na nowotwory, jak i ich rodziny. Jej członkowie od lat współpracują ze śląskimi oddziałami onkologicznymi w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie. Fundacja realizuje również projekty ogólnopolskie oraz prowadzi subkonta dzieci leczonych w rożnych ośrodkach zarówno w Polsce, jak i za granicą.
  Olbrzymim wsparciem i zarazem motorem napędowym działań fundacji są wolontariusze. Dzisiejsze wydarzenie – bajkowa gra terenowa - zostało przez nich nie tylko wymyślone, ale zorganizowane w najdrobniejszych szczególe.

  Iskierkowa kraina bajek

  Akcja pod hasłem „Iskierkowa Kraina Bajek” miała miejsce w chorzowskiej „Sztygarce”. Wzięły w niej udział dzieci zmagające się z chorobą nowotworową waz z rodzinami.
  Wszyscy przenieśli się na parę godzin do idyllicznej krainy bajek. Było zabawnie, kolorowo i kreatywnie. Nikt z uczestników bajkowej gry terenowej nie mógł narzekać na nudę. Wydarzenia takie, jak to stanowią okazję do integracji, spotkań z rówieśnikami oraz odreagowania stresu towarzyszącego chorobie na neutralnym gruncie.

  Bajkowa gra terenowa zwieńczyła trwający dwadzieścia miesięcy projekt „Kopalnia Wolontariatu – młodzi dla młodych”, który realizowany był przez Iskierkę w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z całej aglomeracji śląskiej. Jego celem była integracja i aktywizacja dzieci oraz młodzieży chorującej na nowotwory.

  Przede wszystkim integracja

  - Dzisiaj mamy finał akcji projektu, który rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 r. Asumptem do jego realizacji była konieczność zareagowania na potrzeby naszych podopiecznych, którzy w tracie leczenia oraz po powrocie ze szpitala do swoich środowisk lokalnych spotkali się z brakiem integracji z rówieśnikami oraz izolacją społeczną. Ludzie bali się z nimi rozmawiać o chorobie. Często ich unikano. Dla wielu dzieci chorujących na nowotwór powrót do rzeczywistości szkolnej okazał się bardzo trudny. Ale, przychodzili też do nas wolontariusze deklarujący chęć pomocy i udziału w różnych projektach. Pomyśleliśmy, że trzeba podejść do tego systemowo i przygotowaliśmy projekt „Kopalnia wolontariatu” – wyjaśnia Aneta Klimek – Jędryka, dyrektor biura fundacji.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał