Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 2:0 [RELACJA] Dwa gole w dwie minuty

Chrobry zrewanżował się Górnikowi za jesienną porażkę w Zabrzu
Chrobry zrewanżował się Górnikowi za jesienną porażkę w Zabrzu Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Piłkarze Górnika znów przegrali wyjazdowe spotkanie Nice I ligi. Zabrzanie ulegli Chrobremu 0:2 tracąc obydwa gole w Głogowie w odstępie zaledwie stu sekund. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 25 minucie Mateusz Machaj skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Szymona Matuszka. Wynik meczu chwilę później ustalił Paweł Wojciechowski.

Górnik początkowo miał inicjatywę, ale strata dwóch goli podłamała podopiecznych Marcina Brosza. Dopiero tuż przed przerwą szansę na zdobycie kontaktowego gola miał Łukasz Wolsztyński.

Po zmianie stron zabrzanie starali się odrobić straty, ale to nastawieni na kontry piłkarze z Głogowa bliżsi byli podwyższenia wyniku. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Machaja gospodarze trafili jednak w słupek. W końcówce szansę na zdobycie drugiego gola zmarnował Wojciechowski.

Po stronie zabrzan po przerwie próbował szarpać Igor Angulo. Hiszpan zdobył nawet honorowego gola, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Górnik przegrał siódmy mecz na wyjeździe w tym sezonie, a Chrobry zrewanżował się zabrzanom za październikową porażkę na Roosevelta.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Bramki 1:0 Mateusz Machaj (25-karny), 2:0 Paweł Wojciechowski (27)

Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin)
Żółte kartki: Szczepaniak (Chrobry). Kurzawa (Górnik)

Chrobry Gospodinow – Ilków-Gołąb, Michalski, Wieteska, Wawszczyk – B. Machaj (59. Sędziak), Bonecki (69. Gąsior), Pawlik, Szczepaniak – M. Machaj (84. Borecki) – Wojciechowski.

Górnik Loska – Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Kurzawa – Ł. Wolsztyński, Matuszek, Ambrosiewicz (52. Olszewski), Arcon – Ledecky (59. Janco), Angulo (72. Urynowicz).