CiepłoBus wyjechał na ulice Sosnowca. Tutaj każdy potrzebujący może się ogrzać i zjeść ciepły posiłek

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Po ulicach Sosnowca jeździ CiepłoBus. Można się tutaj ogrzać i zjeść coś ciepłego.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arek Gola
Ulicami Sosnowca jeździ specjalny autobus. To CiepłoBus, czyli autobus, który zatrzymuje się w wybranych miejscach Sosnowca. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą wsiąść do takiego autobusu, zagrzać się i zjeść coś ciepłego. po około 30 minutach autobus jedzie w dalszą drogę.

CiepłoBus jeździ po ulicach Sosnowcu. Potrzebujący mogą się tu ogrzać i zjeść coś ciepłego

Po ulicach Sosnowca jeździ CiepłoBus. W tym specjalnych autobusie, który jeździ od 14 stycznia ulicami Sosnowca, osoby najbardziej potrzebujące mogą się ogrzać i zjeść gorący posiłek. Autobus podstawiany jest w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie, o godz. 15.45. Po ok. 30 minutach wyrusza w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice.

W każdym z wyznaczonych miejsc autobus zatrzymuje się, by można było do niego wsiąść i się zagrzać. Na osoby bezdomne i potrzebujące czeka też posiłek.

- To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nie przeocz

Rozkład jazdy CiepłoBusa w Sosnowcu:

  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
  • 19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia
  • 23.45 ul. Szymanowskiego 5a
  • 24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

- W każdym z podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne - podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Zobacz koniecznie

CiepłoBus będzie jeździł po Sosnowcu do 15 lutego. W tym autobusie osoby najbardziej potrzebujące mogą się ogrzać i zjeść gorący posiłek.

- To wstępna data zakończenia naszej akcji. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, nie wykluczamy, że akcja będzie przedłużona – dodaje Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Każdy kto wie, że osoby bezdomne przebywają na klatkach schodowych proszone są o kontakt ze strażą miejską. Można zadzwonić pod nr. tel. 32 296 06 54. Funkcjonariusze zapowiedzieli także, że częściej będą odwiedzali miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Polska zainwestuje w produkcję szczepionek

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pan z Sanepidu

A pan to w autobusie herbatkie przedaje bez rekawiczek ochronnych? Oj, nieładnie, nieładnie!

Dodaj ogłoszenie