Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:4. Tyszanie wygrali z wiceliderem ZDJĘCIA

Hokeiści GKS Tychy niespodziewanie ograli Comarch Cracovię   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Tychy niespodziewanie ograli Comarch Cracovię Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Banas
W rozegranym awansem meczu Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia przegrała z GKS Tychy 3:4. Męskie rozmowy w szatni tyszan po ostatniej porażce z Unią pomogły, bo w Krakowie podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego zagrali z zębem i odnieśli zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia z meczu Comarch Cracovia - GKS Tychy.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:4. Tyszanie wygrali z wiceliderem

GKS Tychy w I rundzie Polskiej Hokej Ligi spisywał się znacznie poniżej oczekiwań kibiców. W ostatnich pięciu meczach wicemistrzowie Polski wygrali tylko dwa razy, Czarę goryczy przelała ostatnia porażka z Re-Plast Unią Oświęcim, po której trener Krzysztof Majkowski zamknął się z drużyną w szatni Stadionu Zimowego i przeprowadził z zawodnikami męską rozmowę.

Atmosfera została oczyszczona, a tyszanie w rozegranym awansem meczu w Krakowie zaprezentowali się znacznie lepiej niż wcześniej i w końcu dostarczyli swoim fanom trochę radości. GKS zrewanżował się Cracovii za porażkę w I rundzie 0:2.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU COMARCH CRACOVIA - GKS TYCHY

Pierwszą tercję wygrali gospodarze po golu Iwana Jacenko zdobytym w trakcie gry w przewadze. Druga odsłona należała już jednak do tyszan, którzy swoją przewagę udokumentowali bramkami zawodników czwartego ataku - Jakuba Witeckiego i Szymona Marca.

Później znów o sobie dała znać kiepska skuteczność GKS. Tyszanie nie potrafili wykorzystać żadnego z pięciu okresów gry w przewadze. Na początku III tercji przez dwie minuty grali w piątkę przeciwko trójce rywali, lecz nawet wówczas nie zdołali strzelić gola.

Krakowianie doprowadzili do remisu, ale w końcówce goście wreszcie przypomnieli sobie jak należy rozgrywać przewagi i Bartłomiej Jeziorski uderzeniem w okienko przesądził o zwycięstwie GKS.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
1:0 Iwan Jacenko (18), 1:1 Jakub Witecki (25), 1:2 i Szymon Marzec (36), 2:2 Jakub Müller (45), 2:3 Michael Cichy (49), 3:3 Jirzi Gula (54), 3:4 Bartłomiej Jeziorski (57)

Kary Cracovia - 18, Tychy - 6 minut

Cracovia Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica – Dudaš, J. Müller; Csamangó, Kamiński, Brynkus – Gosztyła, Kinnunen; Shirley, Jacenko, Woroszyło – Augustyniak, Bezwiński, Dziurdzia oraz Jaracz.

Tychy Lewartowski – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Smirnow, Kotlorz; Sierguszkin, Fieofanow, Wróbel – Pociecha, Biro; Gościński, Galant, Jeziorski – Michałowski; Marzec, Ubowski, Witeck oraz Gruźla.