Cracovia - Piast Gliwice 1:1. Fińska ściana i VAR ostatniego ratunku. Zdjęcia z meczu

Piast uratował remis z Cracovią w doliczonym czasie gry.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Anna Kaczmarz
Piłkarze Piasta Gliwice po dramatrycznym boju zremisowali w Krakowie z Cracovią. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

- Musimy się podnieść. Toczymy mecz na naszych warunkachl, mieliśmy bardziej klarowne sytuacje, a jednak przegrywamy - narzekał w przerwie spotkania w Krakowie stoper Piasta, Jakub Czerwiński.

Piłkarz gości miał prawo do takiego punktu widzenia. O prowadzeniu Cracovii zadecydowała jedna akcja „do szatni”. Wybicie sprzed własnej bramki spadło na głowę Patryka Makucha, piłka trafiła do Benjamina Kallmana, z którym ścigał się Ariel Mosór. Obrońca Piasta... odbił się jednak od Fina jak od ściany, a ten korzystając z chwili samotności bez problemów pokonał Frantiska Placha.

Gliwiczanie w drugiej połowie szukali swojej szansy na wyrówanie, ale koszmarnie zawodziła ich skuteczność.W 57 minucie Michael Ameyaw wystawił piłkę Michałowi Chrapkowi, a ten z 12 metrów uderzył z woleja nad poprzeczką.W 75 Mosór idealnie podał do Jorge Felixa, który z linii pola bramkowego trafił w rozpaczliwie interweniującego Sebastiana Madejskiego, w 88 minucie po strzale Patryka Dziczka piłkę z linii bramkowej wybił Kallman, a w 90 Czerwiński zamiast strzelać podał głową do bramkarza.

Gdy wydawało się, że limit szans został wyczerpany i zmarnowany, w 91 minucie wreszcie Piast dostał jeszcze jedną i to najlepszą z możliwych. VAR wychwycił faul w polu karnym na Mosórze i sędzia podyktował rzut karny! Do piłki podszedł Patryk Dziczek i pomimo długiego oczekiwania wytrzymał wojnę nerwów.

Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (1:0)