MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: Rodzina w roli głównej

Piotr Piesik
Rodzina zastępcza to też rodzinny dom
Rodzina zastępcza to też rodzinny dom Fot. Waldemar Deska
Kilkadziesiąt propozycji rozmaitych imprez, konkursów, spotkań i festynów przygotowano na II Częstochowskie Dni Rodziny, które zaczęły się już we wtorek i potrwają do 17 czerwca.

Program powstawał już od stycznia tego roku. - Okazywało się w trakcie układania tej listy, że bardzo wiele instytucji już od dawna robi coś na rzecz rodzin, ich wspierania i wzmacniania. Trzeba było to tylko zebrać i skoordynować - mówi Barbara Głąb, przewodnicząca Komisji ds. Rodziny przy prezydencie miasta. - Wszędzie spotykaliśmy się z ogromną życzliwością, na przykład poradnie pedagogiczne chętnie podjęły temat udzielania porad i konsultacji. Wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy wśród dzieci i młodzieży.

Nawiązaliśmy też kontakt z okolicznymi gminami, dlatego niektóre przedsięwzięcia odbędą się poza Częstochową. Na ogłoszony wcześniej konkurs "W roli głównej rodzina" w kategorii plastycznej wpłynęło ponad 1200 prac, w kategorii literackiej natomiast 276. Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła wśród młodzieży starszych klas szkół podstawowych konkurs "Moja rodzinna gazeta", z kolei do wszystkich, niezależnie od wieku, kierowany jest konkurs czytelniczy "Rozczytane rodziny".

W bardzo urozmaiconym programie Dni nie brakuje oryginalnych propozycji. Choćby warsztaty twórcze dla kobiet "Zapraszamy panie na czesanie", kierowane do wszystkich warsztaty pakowania upominków "Prezent nie tylko dla mamy" czy warsztaty edukacyjne dla rodziców "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły".

Na basenie przy SP nr 48 odbędą się zawody pływackie dla rodzin, w których każdy uczestnik będzie musiał przepłynąć dowolnym stylem 50 metrów. - Szczególnie nas cieszy bardzo duża liczba instytucji, które odpowiedziały na nasz apel i włączyły się do organizacji Dni Rodziny - ocenia Barbara Głąb. - Rok temu ich zakres był znacznie skromniejszy, teraz jesteśmy w stanie zaproponować coś dla każdego. Finał zaplanowano na 17 czerwca, podczas którego odbędzie się koncert słynnej muzykującej rodziny Pospieszalskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!