MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med od 1 lipca zawiesza swoją działalność. Powodem brak kontraktu z NFZ

Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med w Częstochowie od 1 lipca zawiesza swoją działalność
Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med w Częstochowie od 1 lipca zawiesza swoją działalność ARC
Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med w Częstochowie od 1 lipca zawiesza swoją działalność. Decyzja jest spowodowana brakiem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, o który placówka wnioskowała kilka razy. Pacjenci są kierowani do szpitali w Tomaszowie Mazowieckim, Dąbrowie Górniczej i Katowicach.

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med od 1 lipca zawiesza swoją działalność

Komunikat o zawieszeniu Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego znalazł się na stronie placówki:

Kierując się poczuciem odpowiedzialności oraz troską o Państwa zdrowie jest nam niezmiernie przykro, ale musimy poinformować, że w związku z działaniami reorganizacyjnymi Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego przy ul. Warszawskiej 30 w Częstochowie, Szpital zawiesza działalność leczniczą od dnia 01.07.2021 r.

W związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy działania gwarantujące kontynuację leczenia oraz możliwość uzyskania bezterminowo wszelkich informacji drogą telefoniczną lub bezpośrednio pod adresem: ul. Warszawska 30 w Częstochowie do dnia 09.07.2021 r.

W wyniku naszych działań i zgody zarządzających Dyrekcji Szpitali, kontynuacje leczenia naszych pacjentów zapewniają w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, następujące jednostki:

  • Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim
  • Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersyteckie Centrum Klinicznej im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Powodem zawieszenia brak kontraktu z NFZ

Jacek Stępnicki, rzecznik prasowy Grupy Nu-Med w rozmowie z telewizją Orion wyjaśnia przyczyny zawieszenia działalności placówki w Częstochowie.

Nie przeocz

- Decyzja ta wynika z braku możliwości rozwinięcia naszej działalności. Składaliśmy wniosek m.in. na kontrakt na chirurgię onkologiczną w Częstochowie, ponieważ obiekt przy ul. Warszawskiej 30 posiada dwa bloki operacyjne i chcieliśmy tam rozwinąć działalność. Wniosek został odrzucony. Czyniliśmy pewne działania związane z rozwojem hematologii w Częstochowie, ale nie było przychylności wobec naszych planów. To, co zadecydowała o zawieszeniu działalności szpitala wynika z sześciokrotnego odrzucenia naszego wniosku dotyczącego kontraktu na onkologię kliniczną, czyli na chemioterapię - tłumaczy Jacek Stępnicki.

- Jako szpital onkologiczny powinniśmy zapewnić pacjentowi możliwie szeroki dostęp do świadczeń onkologicznych, które bardzo często są ze sobą powiązane. Bo jeżeli trzeba pacjentowi wyciąć guza, robi się to chirurgicznie, potem trzeba mu podać chemioterapię, a czasami wskazana jest radioterapia. Chcieliśmy stworzyć takie możliwości w Częstochowie - dodaje Jacek Stępnicki.

Decyzja o zawieszeniu działalności rozczarowała pacjentów.

- Placówka ta jest szczególna. Zespół lekarzy, pielęgniarek, pracowników niemedycznych stworzył bezcenne dla pacjentów miejsce. Grzeczność, uśmiech, kompetentna pomoc jest okazywana na każdym kroku - przekonują pacjenci. - Pacjent czuje się świetną opiekę od wejścia do budynku, przez rejestrację, poradnię, oddział, aż do wyjścia. Pracownicy służą dobrym słowem każdego dnia. Chylimy czoła przed ciężką pracą, jaką wszyscy wykonują. Czujemy się tam dobrze, wręcz jak wśród bliskich nam osób. Każdy może zachorować i stać się pacjentem onkologicznym. Dlatego do petycji dołączyli mieszkańcy naszego miasta, w którym to jedyna placówka o tym profilu z ludzkim podejściem.

Ważne informacje dla pacjentów

Wszystkie skierowania na badania diagnostyczne wystawione do 30.06.2021 r. zachowują ważność i będą realizowane w dotychczasowych placówkach.

Dokumentacja medyczna pacjentów jest zabezpieczona i nadzorowana przez Specjalistyczny Szpital Onkologiczny oddział Częstochowa i pozostaje do dyspozycji w sposób bezterminowy.

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny oddział Częstochowa zabezpieczy dojazd Pacjentów w zależności od uzgodnionych potrzeb.

O sytuacji powiadomiony został Wojewoda Śląski oraz Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

Informacja telefoniczna dla Pacjenta poniedziałek-piątek godzina 8:00 –17:00 pod nr:

503-961-985; 503-962-078; 503-962-117; 516-210-326

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera