Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza i Wyższa Szkoła Biznesu zapraszają na XIII Festiwal Nauki

Piotr Sobierajski
Festiwal Nauki to również liczne doświadczenia i ciekawostki
Festiwal Nauki to również liczne doświadczenia i ciekawostki mat. wsb
Zdrowie, tajemnice sieci internetowej, szkolna demokracja, etykieta i ryzyko w biznesie. To tylko kilka propozycji tematów, jakie czekają w WSB. 22 marca zaczyna się XIII Festiwal Nauki.

Czy przez widelec można stracić uznanie w oczach partnerów biznesowych? Jak „meblować” szkolną demokrację? Czy kot pije mleko? Kim jesteśmy w social mediach? Czy oczy obrazują stan naszego zdrowia? Jak terroryści działają w internecie?
To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedź uzyskają uczestnicy XIII już Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Spotkania z nauką odbędą się od 20 do 26 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu.

Najważniejszym momentem tegorocznego wydarzenia będzie debata inaugurująca festiwal pn.: „VABANK! Ryzyko w biznesie i w życiu”, którą poprowadzi red. Marek Durmała – dziennikarz TVP3 Katowice. W gronie panelistów znajdą się wybitni eksperci z dziedziny ekonomii, zarządzania czy socjologii: prof. zw. dr hab. Eugeniusz Gatnar, prof. zw. dr hab. Krzysztof Jajuga, dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna oraz prof. zw. dr hab. Marek S. Szczepański.

Debata będzie miała miejsce 22 marca br. w godzinach 12.00-14.00.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki to m.in. możliwość uczestniczenia w spotkaniach z wybitnymi postaciami ze świata nauki, ale nie tylko. 23 marca organizatorzy zapraszają do udziału w fascynującym wydarzeniu – „Nocy naukowej”, w ramach której uczestnicy poznają kulisy realizacji programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”, będą mogli obejrzeć najbardziej znane i wielokrotnie nagradzane fotografie dokumentalne Śląska i Zagłębia, by następnie przenieść się do świata milicyjnych radiowozów, czarnych wołg, czasów oranżady i mrocznej walki dobra ze złem podczas spotkania z gościem specjalnym – Ryszardem Ćwirlejem.

– Przez ostatnie 12 lat Festiwal Nauki stał się jedną z najważniejszych inicjatyw naukowych w południowej Polsce, która odbywa się w pięciu miastach: Dąbrowie Górniczej, Cieszynie, Krakowie, Olkuszu i Żywcu. Ma rzesze wiernych fanów, a liczba zainteresowanych wzrasta z roku na rok. We wszystkich edycjach festiwalu uczestniczyło już 150 tys. osób – mówi prof. nadzw. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Wyższej Szkoły Biznesu.

– To, co szczególnie cenne, to fakt, że we współorganizację festiwalu od lat włączają się dąbrowskie instytucje, w tym Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Centrum Sportu i Rekreacji, Zespół Szkół nr 1 z Obserwatorium Astronomicznym oraz Miejska Biblioteka Publiczna – dodaje Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem został objęty przez: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Nauki Kopernik, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Akademię Umiejętności, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Urząd Marszałkowski oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Patronat medialny sprawuje m.in. „Dziennik Zachodni”.

Wszystkie spotkania w ramach XIII Festiwalu Nauki są otwarte. Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: wsb.edu.pl/festiwalnauki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!