sportowy24
  Dąbrowa Górnicza: VIII Bieg Walentynkowy. Ależ były piękne...

  Dąbrowa Górnicza: VIII Bieg Walentynkowy. Ależ były piękne przebrania! WIDEO + ZDJĘCIA

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tegoroczny Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej zgromadził na starcie ponad 1000 zawodników oraz zawodniczek. Zakochanych, w trakcie tego pięknego procesu, albo też takich, którzy na miłość cały czas czekają. Wszystkim dopisywały dobre humory, zwłaszcza, że imprezie towarzyszyła słoneczna, ciepła aura.
  VIII BieG Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej
  1/128

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Sobierajski

  Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej ma swoją długą tradycję. Pierwsze trzy biegi odbyły się okolicach Ośrodka Sportów Letnich Pogoria III. Wzięło w nich udział w sumie około 1100 uczestników.

  Zobaczcie zdjęcia z walentynkowego biegu:

  Zobacz galerię

  Z roku na rok chętnych do przeżycia tak fajnej przygody było coraz więcej, tak więc od 2015 roku impreza odbywa się bliżej centrum miasta.
  Zmiana miejsca rozgrywania zawodów była impulsem do wyznaczenia nowej trasy. Przeniesienie imprezy do centrum miasta było możliwe dzięki stałej współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

  Zawody są bardzo dobrze odbierane w środowisku biegowym, a forma biegu to bieg indywidualny oraz parami połączonymi wstążką na dystansie ok. 5,5 km. Ta sama formuła dotyczy marszu nordic walking. Trasa wiedzie od Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum przy al. Róż 3, częściowo ulicami miasta, a częściowo alejkami parkowymi Parku Hallera.

  Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej jest jednym z pierwszych, a na pewno pierwszym i największym w południowej Polsce. Od początku swego istnienia zyskał szczególną, niepowtarzalną atmosferę, co podkreślają sami uczestnicy. - Takiej atmosfery, jak tutaj nie ma nigdzie. Można się dobrze zabawić, przebrać, a do tego oczywiście poruszać, pokonując przygotowaną trasę. No i dobrze byłoby być już zakochanym, wyruszając w trasę, ale nic straconego – podkreślali uczestnicy tegorocznych zmagań biegowych w Dąbrowie Górniczej.

  Uczestnicy VIII Biegu Walentynkowego przyjechali do Dąbrowy Górniczej z całej Polski, m.in. Gliwic, Zabrza, Mysłowic, Jaworzna, Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Pawłowic, Krakowa, Mikołowa, Lędzin, Wodzisławia Śląskiego, Tychów, Zawiercia, Pawłowic Śląskich, Siemianowic Śląskich, Raciborza, Bytomia, Rzeszowa, Nowego Targu, Katowic, Kędzierzyna Koźla, Częstochowy, Zawiercia, Bielska-Białej.

  Najważniejszy w tej zabawie jest barwny korowód przebranych uczestników tego wydarzenia, a same przebrania oraz kreatywność biegaczy są nagradzane, obok klasyfikacji sportowej, przez specjalną komisję. Zobaczcie w naszej galerii, co działo się w tym roku na trasie Biegu Walentynkowego.

  Organizatorami tego wydarzenia była Pogoria Biega wspólnie z Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe