Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Do Piekar Śląskich trafiło ponad 11 milionów złotych. W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych zostaną zmodernizowane ulice

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Wideo
od 16 lat
Piekary Śląskie otrzymały ponad 11 milionów złotych w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, które zostaną przeznaczone na modernizację ulic Kotuchy oraz Roździeńskiego. Senator Dorota Tobiszowska podkreśla, że to ważna inwestycja mająca na celu remonty dróg. Współpraca pomiędzy Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich a rządem była kluczowa dla przygotowania projektu. Senator dodaje, że wszyscy zaangażowani w ten proces sprostali wyzwaniom.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to już siódma edycja, skierowana głównie do jednostek samorządu terytorialnego. Jednostki te mogą ubiegać się o dodatkowe środki na rozwój stref przemysłowych. Poza Piekarami Śląskimi, wsparcie finansowe w ramach tego programu otrzymają także inne gminy, miasta oraz powiaty województwa śląskiego.

- Gruntowny remont ulic Kotuchy oraz Roździeńskiego, poprawi nie tylko komunikację wewnątrz Piekar Śląskich. Są to drogi, które stanowią oś komunikacyjną pomiędzy Zagłębiem a Bytomiem. Dlatego jest to inwestycja, z której skorzystają także mieszkańcy miast ościennych - mówiła Sława Umińska-Duraj Prezydent Piekar Śląskich.

W czwartek 5 października, odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizowanym w mieście inwestycjom oraz kolejnym środkom pozyskanym na te inwestycje ze źródeł rządowych. W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki siódmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, w ramach której rząd przeznaczy 4,3 miliarda złotych na rozwój stref przemysłowych w Polsce. Dotację w wysokości 11 270 000 złotych otrzymały również Piekary Śląskie, a środki te zostaną przeznaczone na modernizacje ulic Kotuchy oraz Roździeńskiego.

- Kolejne środki finansowe, tym razem to kwota ponad 11 000 000 złotych, trafiły do Piekar Śląskich. Pochodzą te środki z rządowego programu z funduszy rozwoju dróg i przeznaczone są na modernizację ulic Kotuchy oraz Roździeńskiego - mówiła senator Dorota Tobiszowska.

Podkreśla również, że to nie pierwsza inwestycja w Piekarach Śląskich, dofinansowana z budżetu państwa. Przypomina, iż miasto otrzymało w sumie ponad 100 milionów złotych na różnego rodzaju przedsięwzięcia.

- Dzięki owocnej współpracy miasta z rządem, Piekary Śląskie otrzymały już ponad 100 milionów złotych, które zostały skutecznie wykorzystane. Te fundusze zaangażowano w różnorodne projekty, które są już w trakcie realizacji lub dopiero zostaną rozpoczęte. Skala inwestycji jest imponująca, obejmując budowę placów zabaw, boisk, termomodernizację domu kultury oraz remonty i nowe budowy dróg - dodała senator Dorota Tobiszowska.

Dotacje dla śląskich gmin, miast i powiatów

Oprócz Piekar Śląskich, dotacje w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzymają jeszcze inne gminy i miasta – w tym: Goleszów, Knurów, Jaworzno, Ogrodzieniec, Siemianowice Śląskie, Zawiercie, Mysłowice, Ruda Śląska, Zabrze – oraz powiaty: będziński, myszkowski, raciborski. Inwestycje te będą dotyczyć między innymi infrastruktury drogowej, a także wodno-kanalizacyjnej, modernizacji dróg czy też przygotowania terenów inwestycyjnych. Kwoty, jakie samorządy otrzymają z budżetu państwa wyniosą od 9 800 000 złotych w gminie Ogrodzieniec do 250 milionów złotych w Jaworznie i Rudzie Śląskiej.

- Pieniądz lubi pieniądz. Czekam niecierpliwie na rozstrzygnięcie ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach kolejnej edycji mamy też złożony bardzo duży projekt ale na razie cieszymy się z tego co jest - dodała na zakończenie Sława Umińska-Duraj.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera