Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

DODATEK DLA SOŁTYSÓW 2023. Przepisy o świadczeniu pieniężnym zostały przyjęte 4 kwietnia. Ile wyniesie sołtysowe? Kiedy sołtysi je dostaną?

Alicja Miła
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował we wtorek, 4 kwietnia rząd. To oznacza, że rola sołtysa we wsi znacznie wzrośnie, bo będzie oznaczała również dodatek za - jakby nie było - dodatkową pracę. Ile wyniesie sołtysowe? Kiedy sołtysi je dostaną? KLIKNIJ W KOLEJNY SLAJD
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował we wtorek, 4 kwietnia rząd. To oznacza, że rola sołtysa we wsi znacznie wzrośnie, bo będzie oznaczała również dodatek za - jakby nie było - dodatkową pracę. Ile wyniesie sołtysowe? Kiedy sołtysi je dostaną? KLIKNIJ W KOLEJNY SLAJD Pixabay
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował we wtorek, 4 kwietnia rząd. To oznacza, że rola sołtysa we wsi znacznie wzrośnie, bo będzie oznaczała również dodatek za - jakby nie było - dodatkową pracę. Ile wyniesie sołtysowe? Kiedy sołtysi je dostaną?

SĄ PIENIĄDZE DLA SOŁTYSÓW. Przepisy o świadczeniu pieniężnym zostały przyjęte 4 kwietnia. Ile wyniesie sołtysowe? Kiedy sołtysi je dostaną?

Projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa przyjęty

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował we wtorek, 4 kwietnia rząd. To oznacza, że rola sołtysa we wsi znacznie wzrośnie, bo będzie oznaczała również dodatek za - jakby nie było - dodatkową pracę.

Ile wyniesie sołtysowe? Kiedy sołtysi je dostaną? CZYTAJ PONIŻEJ W GALERII

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi

Rząd chce docenić pracę sołtysów. Poza swą główną aktywnością zawodową, wykonują oni bowiem zadania społecznie. Sołtysi wkładają duży wysiłek na rzecz społeczności wiejskiej. Organizują między innymi zebrania wiejskie i wykonują ich uchwały. Zarządzają także mieniem komunalnym i gminnym oraz organizują życie społeczno-kulturalne.

Czy sołtys na wsi pełni tylko funkcję reprezentacyjną? Nie. Ma sporo pracy. Poniżej lista zadań

Sołtysowie to osoby pełniące ważną rolę na wsiach w Polsce. Poniżej przedstawiam ich rolę w punktach:

  • Reprezentacja wsi - Sołtysowie są reprezentantami wsi, zarówno wobec władz lokalnych, jak i innych instytucji.
  • Koordynacja działań - Sołtysowie koordynują działania na wsi, takie jak organizacja imprez kulturalnych, imprez sportowych, spotkań społecznych, itp.
  • Zarządzanie ziemią i infrastrukturą - Sołtysowie zarządzają ziemią oraz infrastrukturą na wsi, w tym drogami, mostami, budynkami użyteczności publicznej, itp.
  • Pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców - Sołtysowie pomagają mieszkańcom rozwiązywać problemy, takie jak problemy z dostępem do wody, problem z drogami dojazdowymi, itp.
  • Gromadzenie informacji i ich przekazywanie - Sołtysowie zbierają informacje o problemach i potrzebach mieszkańców wsi i przekazują je władzom lokalnym, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów.
  • Nadzór nad porządkiem i bezpieczeństwem - Sołtysowie nadzorują porządek i bezpieczeństwo na wsi, a także organizują ochronę przed zagrożeniami takimi jak pożary, powodzie, itp.
  • Współpraca z organizacjami pozarządowymi - Sołtysowie współpracują z organizacjami pozarządowymi, takimi jak koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, itp., aby rozwijać życie społeczne na wsi i poprawiać warunki życia mieszkańców.

Najważniejsze rozwiązania dotyczące DODATKU DLA SOŁTYSA? Czytaj poniżej

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera