MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„DZieci Śpiewają Kolędy 2016”: nasi wokaliści ćwiczą już śpiewanie na głosy oraz partie solowe

Ola Szatan
Uczestnicy otrzymali  komplet tekstów, które muszą przyswoić
Uczestnicy otrzymali komplet tekstów, które muszą przyswoić Ola Szatan
W Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej trwają warsztaty wokalne akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016”

Nie jest łatwo zapanować nad 30-osobową, wesołą gromadkę. Ale nasi wokaliści, którzy zostali wybrani do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” nie mają większych problemów z dyscypliną. Wszyscy pracują na wspólny sukces, jakim będzie specjalna płyta z kolędami, która zostanie dołączona do jednego z grudniowych wydań „Dziennika Zachodniego”.

Pierwszym etapem przygotowań są warsztaty wokalne, które odbywają się w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej przy ul. 3 Maja 30 w Dąbrowie Górniczej.

Nasi artyści otrzymali już komplet materiałów czyli teksty kolęd i pastorałek, które pojawią się na płycie. Wszystkich tekstów muszą się nauczyć na pamięć. Ale to jeszcze nie wszystko. Warsztaty służą również dobraniu wokalistów do poszczególnych solówek oraz podzieleniu ich na głosy.

DZieci śpiewają kolędy CASTING

Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w czwartek, uczestnicy akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” skupili się przede wszystkim na pastorałce „Niepojęte dary”. I jak przystało na profesjonalistów, próby rozpoczęli od ćwiczeń rozgrzewających.
- Pierwszy raz biorę udział w takiej akcji. Bardzo lubię śpiewać - mówiła Zuzanna Girtler. Podobnie jak siedząca obok koleżanka, Julia Góra. - Bardzo lubię muzykę, podoba mi się śpiewanie, ale nie mam jeszcze swojego idola - podkreśliła 8-latka. - Zaczniemy od fragmentu, który będzie się powtarzać. A w dalszej kolejności będziemy żonglować głosami - tłumaczył Dariusz Szweda, który obok Agnieszki Zawieruchy jest odpowiedzialny za przygotowania wokalne. Będzie też czuwać nad sesją w studiu nagraniowym.

Podczas warsztatów w Dąbrowie Górniczej dzieci ćwiczyły wspomnianą pastorałkę „Niepojęte dary” z podziałem na trzy głosy, a także partie solowe. Nie było to proste, ale mamy do czynienia z naprawdę zdolną ekipą dzieci.

Dodajmy, że kolejne warsztaty wokalne odbędą się w tym tygodniu. Uczestnicy akcji nie mają zbyt wiele czasu na przygotowania, bo w połowie listopada zaplanowane są już nagrania.

DZieci śpiewają kolędy CASTING

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!