Dziewczynki z Łaz były bite i gwałcone przez ojca? Janusz B....

  Dziewczynki z Łaz były bite i gwałcone przez ojca? Janusz B. już w 2014 roku był sądzony za uderzenie jednej z nich, ale został uniewinniony

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziewczynki z Łaz były bite i gwałcone przez ojca? Janusz B. już w 2014 roku był sądzony za uderzenie jednej z nich, ale został uniewinniony
  1/4
  przejdź do galerii
  Szokująca historia z Łaz, którą opisaliśmy już w piątek, odbiła się szerokim echem. 66-letni Janusz B. został aresztowany na 3 miesiące, a wcześniej usłyszał zarzuty przestępstw o charakterze seksualnym i znęcania się nad najbliższą osobą. Jak ustaliliśmy, mieszkaniec Łaz bił i gwałcił swoje córki, które w tej chwili mają 6 i 9 lat. Dotarliśmy również do informacji, z których wynika, że koszmar dziewczynek trwał od kilku lat. Janusz B. stanął bowiem przed sądem już w... 2014 roku. Odpowiadał wówczas za uderzenie jednej z córek oraz groźby karalne pod adresem jednej z sąsiadek. Ostatecznie został uniewinniony.
  66-letni Janusz B. mieszkał w Łazach razem z 33-letnią żoną oraz córkami (w wieku 6 i 9 lat). Mężczyzna ponownie znalazł się pod lupą śledczych w tym roku, a w lipcu śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.

  Podejrzany o pedofilię w Łazach: Janusz B. miał gwałcić i bić swoje córki. Został aresztowany na trzy miesiące

  - Dotyczy ono dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym i znęcania się nad najbliższą osobą w latach 2016-2018.
  Po przesłuchaniu przez Sąd Rejonowy w Zawierciu małoletnich pokrzywdzonych, prokurator ocenił zebrany materiał dowodowy w tej sprawie i zarządził zatrzymanie Janusza B. oraz doprowadzenie go do prokuratury. Zarządzono również przeszukanie jego miejsca zamieszkania - przekazał prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie (w przypadku pytań od dziennikarzy reprezentuje także m.in. zawierciańską prokuraturę).

  Śledczy zabezpieczyli komputer i nośniki pamięci należące do mężczyzny. Zostaną one zbadane.

  KLIKNIJ PONIŻEJ I CZYTAJ: NAZWISKA, ZDJĘCIA, ZA CO SKAZANY

  Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ NAZWISKA I ZDJĘCIA  - Janusz B. usłyszał zarzuty dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich w wieku poniżej 15 lat, a także znęcania się nad najbliższą osobą. Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie i taki wniosek został uwzględniony. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące - informuje prokuratura.

  Ustaliliśmy w prokuraturze, że sygnały dotyczące tego, że Janusz B. może krzywdzić swoje córki docierały ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach. Poprosiliśmy o komentarz dyrektorkę ośrodka, ale przekazano nam, że ze względu na to, że sprawa jest bardzo delikatna, OPS wyda specjalne oświadczenie. Czytamy w nim: - Ośrodek Pomocy Społecznej w Łazach informuje, że zawsze w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci, pracownicy socjalni tutejszej instytucji dbają przede wszystkim o ich dobro i podejmują działania zgodnie z kompetencjami, powiadamiając właściwe organy zgodnie z prawem. Ustawy o przemocy w rodzinie i wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, zabraniają udostępniania informacji o rodzinach i osobach wspieranych przez pomoc społeczną. Organem właściwym do udzielenia odpowiedzi pozostaje odpowiednio miejscowo sąd i prokuratura - napisano w komunikacie.

  „Dziennik Zachodni” ustalił, że pierwsze sygnały dotyczące Janusza B. trafiły do śledczych już w 2014 roku. Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Zawierciu zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko Januszowi B. Mężczyzna odpowiadał za to, że spowodował obrażenia ciała u swojej córki. Dziewczynka miała wtedy 5 lat. B. oskarżono również o kierowanie gróźb karalnych pod adresem jednej z sąsiadek.

  W listopadzie 2015 roku Sąd Rejonowy w Zawierciu skazał mężczyznę, a Janusz B. odwołał się. Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił wyrok i przekazał tę sprawę do ponownego rozpoznania. Już w kwietniu 2017 roku zawierciański sąd... uniewinnił Janusza B. Prokuratura Rejonowa w Zawierciu złożyła wówczas apelację, ale Sąd Okręgowy w Częstochowie w październiku ubiegłego roku nie uwzględnił tej apelacji. Wyrok uprawomocnił się.

  Dlaczego sąd w Zawierciu najpierw uznał, że mężczyzna jest winny, a w ponownym procesie uniewinnił go? W zawierciańskim sądzie usłyszeliśmy, że najlepiej, by pytania w tej sprawie kierować do rzecznika Sądu Okręgowego w Częstochowie. Tak też zrobiliśmy. Sędziego Dominika Bogacza zapytaliśmy również o to, dlaczego Sąd Okręgowy w Częstochowie nie uwzględnił apelacji zawierciańskiej prokuratury.

  ODPOWIEDZI SĄDU OKRĘGOWEGO W CZĘSTOCHOWIE [CZYTAJ]

  Obserwuj autora na Twitterze


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
  DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Tragiczny karambol na S1 w Jaworznie


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  aa

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Dokladnie tak bylo, znam ta rodzinę.
  Z Matki dziewczynek Zrobił zastraszona i posluszna sobie służąca a z Nimi robił co chciał. Gdyby te kilkanaście lat temu ktoś wysłuchał jego starszej Córki to...rozwiń całość

  Dokladnie tak bylo, znam ta rodzinę.
  Z Matki dziewczynek Zrobił zastraszona i posluszna sobie służąca a z Nimi robił co chciał. Gdyby te kilkanaście lat temu ktoś wysłuchał jego starszej Córki to można by było tego uniknąć ale lepiej było zrobić z Niej wariatke a Ona żeby się ratować uciekła z domu.
  Ten człowiek jest nierefolmawalny cały czas straszy sądami wszystkich na około a sam już dawno tam powinien traficzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Córka

  Z łaz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Ten facet ma również dorosła córkę po 40. Pamiętam, że jak była w szkole podstawowej też się mówiło, że ojciec ja gwałci. Jak to się skończyło nie wiem dokładnie, ale chyba zrobił z niej "wariatkę".

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo