MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzisiaj w całym kraju policjanci będą łapać piratów drogowych. Wczoraj padł niechlubny rekord prędkości w Gliwicach

OPRAC.:
Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Rozpoczęła się całodniowa i ogólnokrajowa akcja policji pod kryptonimem "Prędkość". Jeszcze wczoraj we wsi Wilcza (pow. gliwicki) ukarano kolejnego pirata drogowego.
Rozpoczęła się całodniowa i ogólnokrajowa akcja policji pod kryptonimem "Prędkość". Jeszcze wczoraj we wsi Wilcza (pow. gliwicki) ukarano kolejnego pirata drogowego. Śląska Policja
W piątek 19 kwietnia rozpoczęła się akcja gliwickiej policji "Prędkość". Od 6.00 do 22.00 funkcjonariusze ze szczególną uwagą będą tropić piratów drogowych. Problem jest poważny, ponieważ statystyki wciąż wskazują, że niedostosowanie prędkości do przepisów i warunków jazdy jest nadal najczęstszą przyczyną wypadków. W czwartek, tuż przed rozpoczęciem akcji padł kolejny, niechlubny rekord prędkości.

Akcja "Prędkość" w Gliwicach

Rozpoczęła się akcja gliwickiej policji pod kryptonimem "Prędkość". Funkcjonariusze w trakcie jej trwania sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości, ale nie tylko. Jak wynika z informacji przekazanych przez Komendę Miejską w Gliwicach, na terenie miasta ustawią się liczne patrole, które wraz z upływem dnia będą zmieniały swoje położenie.

- Podczas kontroli funkcjonariusze będą sprawdzać także stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego - informuje gliwicka policja.

W trakcie działań wyznaczeni policjanci wykorzystają wszelki możliwy sprzęt w tym m.in. videorejestratory, ręczne mierniki i alkotesty.

- Celem tego typu działań jest profilaktyka ogólna i zapobieganie wypadkom drogowym oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych przez uczestników ruchu. Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych - dodaje policja.

Drogowe "rekordy" gliwickiego kierowcy i surowa kara

O sensie takich akcji może świadczyć wczorajsza kontrola, do której doszło we wsi Wilcza (pow. gliwicki). Funkcjonariusze tuż przed południem w terenie zabudowanym odnotowali niechlubny rekord pewnego mieszkańca Gliwic.

- Jadąc mercedesem CLS 40-latek przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h, jadąc dokładnie 144 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia na 3 miesiące, przyjął też mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Jego punktacja w systemie wzrosła o 15. Z uwagi na pęknięcie przedniej szyby pojazdu, kierowcy zatrzymano również dowód rejestracyjny - informuje gliwicka policja.

Optymizmem nie napawa fakt, że mężczyzna w przeszłości miał już zatrzymywane prawo jazdy za wykroczenia drogowe.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera