Egzoszkielet postawił 17-letniego Michała Żołtyńskiego na...

  Egzoszkielet postawił 17-letniego Michała Żołtyńskiego na nogi. Zaprezentował się w nim na rynku w Katowicach ZDJĘCIA

  Iwona Świetlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Egzoszkielet EKSO GT to przyrządów do rehabilitacji stanowiący rewelacyjną nowość na polskim rynku. 17-letni Michał Żołyński kilka lat temu uległ wypadkowi samochodowemu. Ma przerwany rdzeń kręgowy i od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki urządzeniu noszącym nazwę Egzoszkielet EKSO GT stanął na nogi . W środę, 25 lipca, chłopak prezentował egzoszkielet, spacerując dookoła katowickiego rynku.
  Egzoszkielet postawił 17-letniego Michała Żołtyńskiego na nogi
  Michał Żołyński kilka lat temu uległ wypadkowi samochodowemu, ma przerwany rdzeń kręgowy i porusza się na wózku inwalidzkim. Stanął na nogi dzięki urządzeniu
  1/22

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Egzoszkielet jest jednym z najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych tego typu urządzeń na świecie. Sprzęt kosztuje około 120 tysięcy euro, ale daje wspaniałe efekty w staraniach o powrót do zdrowia.

  Sprawdził to 17-letni Michał Żołyński, który po wypadku samochodowym od kilku lat zmaga się z ogromnymi problemami z kręgosłupem. Ma przerwany rdzeń kręgowy i do tej pory bez wózka inwalidzkiego nic nie potrafił zrobić. Teraz stawia jednak pierwsze kroki dzięki egzoszkieletowi. W środę, 25 lipca, chłopak spacerował w sprzęcie dookoła katowickiego Rynku.


  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię  Głównym przeznaczeniem EKSO GT jest stosowanie w ośrodkach zajmujących się rehabilitacją pacjentów neurologicznych, ale nie tylko.

  Dzięki wielogodzinnym treningom z fizjoterapeutami udało mu się nawet wziąć udział w dwóch ostatnich edycjach biegu Wings For Life World Run, z którego dochód przeznaczany jest każdorazowo na badania urazów kręgosłupa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 27 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »