EKG 2023. Dr inż. Artur Pollak, prezes APA Group: Przemysł 4.0. wspomaga nasze społeczeństwo

Materiał informacyjny APA Sp. z o.o.
Dr inż. Artur Pollak, prezes APA Group, był gościem studia Dziennika Zachodniego podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Prezes APA Group obszernie opowiedział o przemyśle 4.0. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo. Rozmowę poprowadził Grzegorz Gajda.

W dniach 24-26 kwietnia odbywa się XV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przyjechali politycy, menedżerowie wielkich firm, przedsiębiorcy, eksperci i naukowcy z wielu różnych dziedzin z Polski, Europy i świata.

W trakcie wydarzenia prowadzone są dyskusje dotyczące najważniejszych tematów związanych z gospodarką, w społecznym i geopolitycznym kontekście. Zaproszeni goście debatują również o wpływie gospodarki na środowisko i klimat, zielonej transformacja energetyki i przemysłu, wojnie w Europie oraz kryzysie surowcowym i energetycznym.

Podczas drugiego dnia kongresu gościem Grzegorza Gajdy w studiu Dziennika Zachodniego był dr inż. Artur Pollak, prezes APA Group, który obszernie mówił o Przemyśle 4.0.

- Przemysł 4.0. istnieje już od wielu lat. Jest rewolucją, użyciem Internetu we wszystkich procesach, w których funkcjonujemy jako ludzie, gdzie funkcjonuje przemysł. To jest wykorzystanie informacji pochodzących z maszyn, urządzeń, sensorów w celu podejmowania lepszych decyzji - tłumaczył dr inż. Artur Pollak, prezes APA Group.

Artur Pollak powiedział o istocie edukacji i świadomości w kontekście przemysłu 4.0.

- Przemysł 4.0. wspomaga nasze społeczeństwo. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapobiegać wypadkom. Jesteśmy w stanie ograniczyć negatywne skutki funkcjonowania przemysłu i zobaczyć, jak nasz fragment przemysłu wpływa na środowisko - opisywał Pollak.

Prezes APA Group odpowiedział również na pytania dotyczące kompetencji, których będą potrzebowali pracownicy przyszłości oraz kierunku, w jakim powinni się kształcić.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie