Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Podbeskidzie 0:0 [RELACJA] Górale nie przegrali czwartego meczu z rzędu

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Piłkarze Podbeskidzia bezbramkowo zremisowali we Wrocławiu ze Śląskiem. Wynik spotkania nie krzywdzi żadnej z drużyn. Gospodarze wywalczyli pierwszy w tym roku punkt na własnym boisku. Dla Górali był to czwarty z rzędu ligowy mecz bez porażki. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego cały czas zajmują miejsce w czołowej ósemce ekstraklasy.

Spotkanie we Wrocławiu nie było wielkim widowiskiem. Na boisku dużo było walki, ale mało celnych strzałów. Aktywniejsi byli piłkarze Śląska, ale bielszczanie umiejętnie wytrącali podopiecznym trenera Tadeusza Pawłowskiego atuty z ręku starając się grać wysokim pressingiem.

W I połowie najlepszą okazję do zdobycia gola miał Robert Pich. Słowacki skrzydłowy wrocławian w 32 minucie dostało podanie od Marco Paixao i z łatwością ograł Adama Deję, ale jego strzał obronił Richard Zajac. Goście odpowiedzieli tylko niecelnym uderzeniem Macieja Iwańskiego z dystansu.

Po zmianie stron nadal częściej atakował Śląsk. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 84 minucie, gdy po strzale głową Milosa Lacnego piłka trafiła w słupek. Słowak, który wszedł na boisko na ostatni kwadrans był jednak negatywnym bohaterem spotkania, bo w odstępie pięciu minut za dwa brzydkie faule zobaczył dwie żółte kartki i w 87 minucie został wyrzucony z boiska.

Podbeskidzie po przerwie też miało swoje okazje. Na bramkę Mariusza Pawełka próbowali strzelać Bartosz Śpiączka i Damian Chmiel, ale ich uderzenia były minimalnie niecelne. Przez ostatnie kilka minut bielszczanie grali z przewagą jednego zawodnika, lecz nie wypracowali sobie wówczas żadnej dobrej okazji.

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0