Ekstraklasa: Termalica - Piast 3:5. Szalone minuty w Niecieczy [RELACJA, ZDJĘCIA]

TOK
Ekstraklasa: Termalica - Piast 3:5
Ekstraklasa: Termalica - Piast 3:5 Michał Gaciarz / Gazeta Krakowska
W meczu inaugurującym 16. kolejkę ekstraklasy Piast Gliwice wygrał w Niecieczy z Termaliką 5:3 (3:2). Bramki strzelili: dla Termaliki: Dawid Sołdecki (26), Tomasz Foszmańczyk (28, 61); dla Piasta: Kornel Osyra (6), Kamil Vacek (30), Josip Barisić (31), Martin Nespor (49), Tomasz Mokwa (81-głową). W 58. minucie bramkarz gości Jakub Szmatuła obronił rzut karny wykonywany przez Wojciecha Kędziorę.

Beniaminek pierwszy raz zagrał u siebie na nowym stadionie. Mecz na początku odbywał się w strugach ulewnego deszczu, co miało wpływ na poczynania piłkarzy.

Piast objął prowadzenie w 6. minucie - z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Vacek. Piłkę odbitą przez obrońców Mateusz Mak idealnie podał do Kornela Osyry, który z kilku metrów huknął z woleja pod poprzeczkę.

Stracony gol pobudził gospodarzy, którzy zaatakowali bramkę strzeżoną przez Jakuba Szmatułę. Termalica miała serię rzutów rożnych i wyrównała po takim fragmencie gry. Wojciech Kędziora świetnie znalazł się w zamieszaniu przed bramką i podał do Dawida Sołdeckiego, który uderzył z powietrza. Beniaminek poszedł za ciosem strzelając na 2:1 znów po rzucie rożnym. Odbitą piłkę z 16 metrów uderzył Tomasz Foszmańczyk.

Jak odpowiedział lider? Szybkimi dwoma ciosami! Najpierw Kamil Vacek dobił strzał Maka, a chwilę później Josip Barisić posłał piłkę w długi róg po podaniu Patrika Mraza. To były szalone minuty na stadionie w Niecieczy!

W 48. minucie dwie okazje w jednej akcji mieli Emil Drozdowicz i Wojciech Kędziora, ale to Piast podwyższył prowadzenie. Martin Nespor wykorzystał błąd Michała Markowskiego i z bliska pokonał Nowaka.

Termalica miała rzut karny (sędzia odgwizdał faul Osyry na Kędziorze), ale sam poszkodowany, były napastnik Piasta, nie zdołał pokonać Szmatuły. Jednak w 61. minucie było 3:4. Kędziora wyłożył piłkę Foszmańczykowi, a ten strzelił z półwoleja.

Piast ponownie odpowiedział beniaminkowi. Dośrodkował Mraz, a rezerwowy Tomasz Mokwa głową pokonał bramkarza Termaliki.

Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 3:5 (2:3)

0:1 Kornel Osyra (6), 1:1 Dawid Sołdecki (26), 2:1 Tomasz Foszmańczyk (28), 2:2 Kamil Vacek (30), 2:3 Josip Barisić (31), 2:4 Martin Nespor (49), 3:4 Tomasz Foszmańczyk (61), 3:5 Tomasz Mokwa (81-głową).

Termalica: Nowak - Pleva (85. Fryc), Markowski, Sołdecki, Jarecki - Drozdowicz (88. Kowal), Babiarz, Foszmańczyk, Kupczak, Plizga - Kędziora (70. Juhar)
Piast: Szmatuła - Korun, Osyra, Hebert - Pietrowski, Murawski, Vacek (72. Mokwa), Mak (65. Badia), Mraz - Barisić (56. Szeliga), Nespor

Żółte kartki: Sołdecki, Pleva - Hebert
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)