Eurovolley 2017: W Spodku Belgowie wyrwali Turcji zwycięstwo ZDJĘCIA

AZ
Belgia pokonała Turcję w katowickim Spodku 3:2
Belgia pokonała Turcję w katowickim Spodku 3:2 Lucyna Nenow / Polska Press
Reprezentacja Belgii po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała w Spodku Turcję 3:2. Walka o bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy w grupie D trwa.

W pierwszym niedzielnym meczu w katowickim Spodku mierzyły się zespoły, które wygrały swoje mecze na inaugurację rozgrywek w grupie D. Skazywani na pożarcie Belgowie sensacyjnie pokonali w piątek 3:2 broniącą tytułu Francję, a Turcy wygrali z Holandą bez straty seta.

Pojedynek Turcji i Belgii był pierwszym oficjalnym spotkaniem pomiędzy tymi drużynami w historii. Pierwsze dwa sety meczu miały niemal identyczny przebieg. Końcówkę pierwszego lepiej rozegrali Belgowie, w drugim triumfowali Turcy.

Dziesięciominutowa przerwa lepiej wpłynęła na podopiecznych trenera Josko Milenkoskiego, którzy od początku rozpoczęli budowanie przewagi i ostatecznie wygrali seta 25:21.

Wydawało się, że czwarta partia będzie ostatnią odsłoną tego spotkania, ponownie lepiej spisywali się tureccy siatkarze, jednak więcej zimnej krwi zachowali w końcówce ich rywale i doprowadzili do tie-breaka. Turcy, choć prowadzili w nim już nawet 14:11 dali sobie wyrwać zwycięstwo. Po autowym ataku świetnie spisującego się w całym spotkaniu Metina Toy’a radość wybuchnęła w belgijskiej ekipie.

Siatkarskie emocje towarzyszyły nie tylko kibicom zasiadającym na trybunach w katowickim Spodku, ale także tym zgromadzonym na rynku. Tam bowiem aż do zakończenia turnieju działać będzie strefa kibica.

Zlokalizowane w samym centrum aglomeracji siatkarskie miasteczko może pomieścić 2 tys. ludzi. Na telebimie oglądać można mecze turnieju, ale na tym jednak atrakcje dla kibiców się nie kończą. Koncerty, animacje dla dzieci, gadżety niezbędne do kibicowania i strefa z food truckami. To wszystko czeka na fanów siatkówki codziennie aż do 3 września. Katowice to jedyne miasto w Polsce, w którym utworzono taką strefę.

Turcja - Belgia 2:3 (22:25,25:22, 25:21,25:27,16:18)