Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fabryka serków i jogurtów Danone w Bieruniu dostała nagrodę specjalną od burmistrza - doceniono działania społeczne firmy.

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Na poniedziałkowej gali, burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica, przyznał specjalną nagrodę fabryce Danone. Zakład został wyróżniony statuetką bieruńskiego Utopca w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu za wyjątkowe osiągnięcia na rzecz lokalnej społeczności. Fabryka prócz innowacyjnej produkcji żywności, pełni również rolę dobrego sąsiada, który aktywnie angażuje się w sprawy lokalnej społeczności.

W poniedziałek, 27 listopada po raz pierwszy odbyła się uroczysta gala rozdania nagród burmistrza miasta Bierunia, podczas której przyznano nagrodę specjalną dla firm społecznie odpowiedzialnych. Oprócz Danone, wyróżnienie to zostało także przyznane dwóm innym podmiotom. Wszystkie nagrodzone przedsiębiorstwa zostały osobiście wybrane przez Burmistrza Krystiana Grzesicę.

– Przyznając nagrodę specjalną i statuetkę Bieruńskiego Utopca za społeczną odpowiedzialność biznesu firmie Danone, pragnę symbolicznie podziękować za wiele lat wspaniałej współpracy. Doceniam ogromne zaangażowanie Zarządu i całej załogi firmy w niezliczone inicjatywy społeczne, działania kulturalne, sportowe, profilaktyczne i edukacyjne na terenie Bierunia – wylicza burmistrz Grzesica.

Firma Danone ze specjalną nagrodą od Burmistrza

Bieruński zakład został nagrodzony za swoje szczególne wsparcie dla regionu. Jak powiedział w 1972 r. ówczesny dyrektor generalny Danone Antoine Riboud, ogłaszając tzw. podwójne zobowiązanie firmy, „społeczna odpowiedzialność biznesu nie kończy się na bramie fabryki lub drzwiach biura”. Od tej pory, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, wspieranie jej, przyświeca zakładom produkcyjnym Danone na całym świecie, w tym także w Bieruniu.

– Nasz zakład produkcyjny funkcjonuje tu, na śląsku, od ponad 25 lat. Jesteśmy już częścią nie tylko lokalnego krajobrazu, ale także – mamy nadzieję – społeczności Bierunia. Z ogromną satysfakcją angażujemy się w działania na rzecz mieszkańców Bierunia i całego regionu. To wspaniała społeczność, także mocno zainteresowana kwestiami ochrony planety – wskazuje Robert Eliasz, dyrektor zakładu Danone w Bieruniu.

Dla lokalnej społeczności i środowiska

W ciągu ostatniego roku fabryka w Bieruniu przeprowadziła szereg działań we współpracy z lokalną społecznością. W ramach tegorocznego Dnia Ziemi Danone, firma świętowała wspólnie z przedszkolem nr 1 w Bieruniu. Specjalne, kilkudniowe ekologiczne warsztaty edukacyjne zostały zorganizowane dla dzieci, a tematem przewodnim było hasło całego tygodnia: "Woda to życie". Podczas warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób drzewa wpływają na retencję wody w przyrodzie, a także jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony wód w codziennym życiu. Pracownicy Danone dzielili się również wiedzą na temat segregacji odpadów, recyklingu opakowań oraz bioróżnorodności.

Finałem całego tygodnia był artystyczny występ dzieci i uroczysty przemarsz ulicami Bierunia podczas XXV Korowodu Ekologicznego pod hasłem "Woda to życie". W wydarzeniu uczestniczyły nie tylko dzieci i Dyrekcja przedszkola, lecz także burmistrz Krystian Grzesica.

Danone zainicjował również jogurtową wioskę z okazji Dni Bierunia, zintegrowanych z dożynkami. Dzieci i młodzież brały udział w konkurencjach sprawnościowych, warsztatach szycia maskotek i ekotoreb, a także uczyły się prawidłowej segregacji odpadów. Wioskę odwiedziło pół tysiąca osób w ciągu jednego dnia. Dodatkowo, podczas Pikniku z okazji 25-lecia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, Danone stworzył strefę nawodnienia, gdzie dzieci zdobywały wiedzę na temat dbania o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zakład regularnie przekazuje swoje produkty lokalnym instytucjom, wspierając osoby najbardziej potrzebujące. Dodatkowo, angażuje się w projekty ekologiczne, dostarczając lokalnej społeczności edukacyjnych inicjatyw.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera