Fantastyczny mecz jastrzębskich siatkarzy

Mocnym uderzeniem zakończyli grupowe zmagania w Lidze Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

W wyjazdowym meczu wicemistrzowie Polski pokonali w trzech setach prowadzący do tej pory w tabeli ACH Volley Bled. Fantastyczny finisz w tych rozgrywkach zapewnił jastrzębskiej drużynie pierwsze miejsce i awans do fazy play off LM.

- Jestem pewny, że wygramy w Bledzie i zrewanżujemy się tej drużynie za porażkę 1:3 na własnym parkiecie - zapowiadał przed meczem libero polskiego zespołu Paweł Rusek.

Nowy trener Lorenzo Bernardi niczym czarodziej swoją różdżką odmienił zespół, który nabrał pewności siebie i coraz lepiej spisuje się nie tylko w pucharach, ale także w lidze. Przed tygodniem jastrzębianie pokonali 3:0 Olympiakos Pireus, teraz uporali się w takim samym stosunku ze Słoweńcami.

W końcówce pierwszego seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrali bardzo konsekwentnie, a ostatnią piłkę skończył z lewego ataku Lukas Divis. Słowak skuteczną zagrywką zakończył także drugą odsłonę meczu. Gospodarzom, którzy nie rezygnowali z walki o pierwsze miejsce w grupie, na szczęście zabrakło atutów i przegrali spotkanie 0:3.