Finał WOŚP w Sosnowcu 2019: Będzie się działo PROGRAM

  Finał WOŚP w Sosnowcu 2019: Będzie się działo PROGRAM

  AD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już w niedzielę wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały Sosnowiec włącza się w tę piękną akcję społeczną. Zwłaszcza, że miasto, a właściwie jego szpitale uzyskały dotąd od WOŚP sprzęt wartości 1,97 mln złotych. W tym roku celem 27. finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, dla placówek z oddziałami II oraz III referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Takim szpitalem jest m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski, który dostał sprzęt medyczny wart 999,2 tys. zł.
  Finał WOŚP w Sosnowcu 2019: Będzie się działo PROGRAM
  1/16
  przejdź do galerii

  ©UM Sosnowiec

  Co się będzie działo w Sosnowcu?  Główne wydarzenia od godziny 15.30 przy Górce Środulskiej, gdzie na scenie pojawi się m.in. zespół Afromental i Pokahontaz. Kulminacją będzie światełko do nieba.

  W 2019 roku Sosnowiec po raz kolejny został partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy tworzeniu transmisji telewizyjnej z 27. finału WOŚP. Będzie jednym z 12 miast – obok Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Torunia, Białegostoku, Łodzi, Zielonej Góry i Duszników Zdroju.
  To oznacza, że sosnowieckie wydarzenia będą gościły, także live, na antenach stacji TVN, TTV i TVN24. Gospodarze telewizyjnych finałów WOŚP rywalizują w trzech konkursach relacjonowanych na antenach telewizji TVN, TTV i TVN24.

  W każdym z konkursów zostanie wyłonione jedno miasto – zwyciężca, które wskaże placówke medyczną, do której WOŚP przekaże sprzęt medyczny o wartosci 50 tys. złotych. Informacja o zwycięzczach zostanie przekazana na antenie telewizji.

  ŚCISKAWA
  Pojawi się na antenie telewizyjnej tuż po godzinie 18. W kwadrat o boki 10 metrów wpisane zostanie serce. Wygra to miasto, w którym uda sie zmieścić najwięcej osób w obrebie tego serca. W Sosnowcu konkurs odbędzie sie przed sceną główna na Górce Środulskiej.

  PUZZLE
  Polegają na ułożeniu na czas gigantycznych puzzli 10X10 metrów.

  PUSZKA
  Zabawa polega na złożeniu jak największej liczby puszek kwesterskich w ciągu pieciu minut.

  Dwa ostatnie konkursy odbędą się w Hali sportowej przy Braci Mieroszewskich o godzinie 14 i 16.

  Gra miejska i aukcje specjalnie dla WOŚP


  Nowością tegorocznej edycji będzie Pierwsza Wielkoorkiestrowa Gra Miejska. To nic innego, jak nowoczesna wersja podchodów, spaceru tematycznego, łączących w sobie cechy gier RPG, happeningu i flash mobów.
  Uczestnicy będą mieli za zdanie odnalezienie specjalnych wolontariuszy WOŚP i wrzucenie do ich puszek datku. Niewykluczone, że będą musieli dosłownie wspiąć się na wyżyny.

  W każdym miejscu, zespoły będą mogły zdobyć trzy punkty. Stacjami będą: nowy basen przy BMC, dinozaur Zuzia przy Wydziale Nauk o Ziemi UŚ, ścianka wspinaczkowa Poziom450, Mediateka, Tor taktyczny Stowarzyszenia Pancernik przy hali MOSiR ul. Braci Mieroszewskich, Teatr Zagłębia, Escape room w IX LO i lodowisko przed Urzędem Miejskim. Zespoły do udziału w Grze Miejskiej można zgłaszać przed startem w hali przy Braci Mieroszewskich oraz pod adresem mailowym: lo9@sosnowiec.edu.pl. Na zwycięzców czekają nagrody.

  Hala sportowa przy ul. Braci Mieroszewskich


  27. finał w Sosnowcu rozpocznie się w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich, już od godziny 10. Na miejscu mnóstwo atrakcji, m.in. wielkoorkiestrowa akademia udzielania pierwszej pomocy, pokazy i kursy.

  Strefa zdrowia
  - stałe punkty nauczania udzielania pierwszej pomocy,
  - stoisko Szpitala Miejskiego – laboratorium medyczne dla najmłodszych,
  - masaże, pomiary ciśnienia, pomiary wagi, wywiad pielęgniarski, wywiad stomatologiczny,
  - nauka mycia zębów dla najmłodszych,
  - konsultacje dietetyczne,
  - konsultacje z kosmetyczką - pielęgnacja ciała, makijaż.

  Strefa artystyczna
  - warsztaty artystyczne - budowanie gigantycznego bąka oraz małych bączków dla dzieci,
  - warsztaty kulinarne dla dzieci, dekorowanie ciasteczek,
  - występy magików i iluzjonistów,
  - występy zespołów muzycznych.
  - gwiazda wieczoru – K2 (godz. 17).

  Strefa sportowa
  - turniej e-sportów (League of Legends),
  - pokazy boksu - Cezary Podraza ze swoimi podopiecznymi,
  - pokazy szermierki,
  - karate (z udziałem m.in. Mistrza Europy w Kumite, Eugeniusza Dadzibuga),
  - pokazy sportowe: capoeira, szermierka, taniec towarzyski, akrobatyka,
  - strzelnica ASG.

  Zobacz galerię

  Ponadto: kawiarenka, bawialnia dla dzieci, fotobudka, kiermasz wielkoorkiestrowy. W hali pojawią się wolontariusze z różnych krajów świata z programu Erasmus Plus – quizy językowe, prezentacja różnych kultur i języków. Tradycyjnie już fundusze będzie można wrzucić do największej puchy w Polsce (2,3 m), a wbrew zimowej aurze będziemy wspólnie grillowali.
  Specjalne udogodnienia transportowe dla uczestników Finału WOŚP – darmowa komunikacja z centrum Sosnowca.

  Stawiki


  O godz. 11 za to na Stawikach startuje 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. Harpagan Sosnowiec ponownie organizuje bieg, aby popularyzować walkę z cukrzycą, a przede wszystkim wiedzę na temat wykrywania i leczenia. Na starcie ma się pojawić ok. 300 zawodników. Więcej informacji na www.harpagansosnowiec.pl

  Górka Środulska


  O 15.30 przenosimy się na Górkę Środulską, gdzie stanie wielka scena, a wszyscy będziemy się bawili do późnych godzin wieczornych.

  Muzycznymi gwiazdami wieczoru będą zespół Afromental i Pokahontaz. Na scenie zobaczymy także Transgresję, Mietall Waluś oraz Bananaboat.

  Tradycyjnie, razem z całą Polską, puścimy niezwykłe światełko do nieba. O godzinie 20 odbędzie się kilkuminutowy pokaz iluminacji pirotechnicznych przy wykorzystaniu petard bezhukowych. Dodatkowo publiczność wypuści w niebo tysiące baloników napełnionych helem, a wszystko zostanie oświetlone specjalnymi reflektorami.

  Przy Górce Środulskiej odbędą się też pokazy służby ratowniczych oraz organizacji współpracujących ze sztabami WOŚP, nie zabraknie pokazów off-road, samochodów wojskowych, sportowych i zabytkowych, strzelnicy sportowej Stowarzyszenia Pancernik, mnóstwa licytacji, a także strefy gastro. Imprezę poprowadzi niezawodny Michał "Wasiu" Wasik.

  Aukcje


  Sosnowiec tradycyjnie przygotował już licytacje. W tym roku ponownie wybierzemy patrona Stawików, który przez rok będzie mógł się pochwalić tym tytułem, będzie także okazja wylicytowania 10-miesięcznego karnetu do Muzy, a także jedynego, wyjątkowego występu zespołu Silver Dance wraz z prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim.

  Herbata w Centrum Informacji Miejskiej


  Na wolontariuszy, którzy chcą się ogrzać, swoje drzwi otworzy Centrum Informacji Miejskiej. Od godziny 10 do 14, 13 stycznia, będzie tam na nich czekała ciepła herbata lub kawa. Na coś ciepłego wolontariusze będą mogli liczyć również w Zamku Sieleckim. Tutaj drzwi będą dla nich otwarte od godziny 15 do 19.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo