MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Firma ZK Grzybowice Zabrze została mistrzem Polski w minifutbolu i zagra w Lidze Mistrzów w Rumunii

Mistrz Polski 2023: Firma ZK Grzybowice Zabrze
Mistrz Polski 2023: Firma ZK Grzybowice Zabrze Facebook.com/SuperLiga6
Firma ZK Grzybowice Zabrze została mistrzem Polski w minifutbolu - SuperLiga6. Turniej rozegrano w Warszawie. Drużyna ze Śląska wywalczyła tym samym bilet na EMF Champions League. Gospodarzem rywalizacji o puchar Ligi Mistrzów będzie Oradea w Rumunii - od 6 do 9 września 2023 roku.

W finale mistrzostw Polski Firma ZK Grzybowice Zabrze pokonała broniącą tytułu drużynę eXc Mobile Ochota Warszawa 3:0. Trzecie miejsce zdobyły Zakłady Pogrzebowe Tanatos Warszawa, a czwarte - DTZ Mińsk Mazowiecki. W warszawskich MP wzięło udział 39 ekip.

Po rozgrywkach grupowych odbyły się mecze 1/8 finału. Późniejsi mistrzowie wygrali z Chemikiem Bemowo 2:1. W ostatnim meczu 1/4 finału Firma ZK Grzybowice Zabrze pokonała DSA Team Katowice 1:0. W półfinale zabrzanie również 1:0 wygrali z DTZ Mińsk. W meczu o złoto piłkarze z Zabrza zdetronizowali mistrza poprzedniej edycji!

Najlepszym zawodnikiem MP został Artur Koschny z Firmy ZK Grzybowice Zabrze.

Życzymy powodzenia nowym Mistrzom Polski - Firmie ZK Grzybowice Zabrze na turnieju w Rumunii - czytamy na stronie organizatora rozgrywek - superliga6.pl.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju - wspólnie stworzyliśmy piękną historię! Dziękujemy, że byliście z nami. Jedziemy do Rumunii na Ligę Mistrzów European Minifootball Federation już wrześniu!