Garbarnia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 Niebiescy pokonali drużynę Łukasza Surmy

Garbarnia przegrała z Ruchem Chorzów 1:2Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Banas / Polska Press
Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali w meczu kontrolnym z II-ligową Garbarnią Kraków 2:1. Gole dla Niebieskich strzelili pod Wawelem Kacper Kawula i Michał Biskup, a krakowianie odpowiedzieli w końcówce bramką Błażeja Radwanka.

Piłkarze Ruchu sparing z Garbarnią mieli zagrać na zakończenie zgrupowania w Nowym Targu robiąc pod Wawelem przystanek w drodze z Podhala na Śląsk. Niebiescy z powodu złego stanu boiska nie rozegrali środowego meczu z Podhalem Nowy Targ i trener Łukasz Bereta długo szukał zastępczego rywala. Ostatecznie zgodził się zagrać Ruch Radzionków i drużyna szybciej wróciła do domów, by w piątek wieczorem zagrać w Chorzowie z Cidrami.

Spotkanie z Garbarnią odbyło się już zgodnie z planem. Niebieskim nie przeszkadzało, że musieli grać dzień po dniu, bo w Krakowie trener Bereta wystawił zupełnie inny skład niż w piątkowym meczu. Obydwa zespołu rywalizowały na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Rydłówka i dla doskonale znanego w Chorzowie trenera Łukasza Surmy był to ostatni sprawdzian formy przed ruszającymi za tydzień rozgrywkami II ligi.

Nie wypadł on dla Garbarni najlepiej, bo Ruch odniósł w Krakowie zwycięstwo. Prowadzenie dla gości zdobył przed przerwą Kacper Kawula dobijając zablokowany strzał Michała Biskupa. Uderzenie rosłego obrońcy było bardzo ładne, a piłka nim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Drugi gol dla chorzowian był dziełem Biskupa. Po podaniu Mariusza Idzika nowy napastnik Ruchu z łatwością ograł obrońcę gospodarzy i przelobował bramkarza. Garbarnia odpowiedziała tylko honorowym trafieniem Błażeja Radwanka. Napastnik krakowian wykorzystał podanie Bruno Wacławka, który podobnie jak on, pojawił się na murawie po przerwie.

Ruch będzie teraz trenował w Chorzowie, a za tydzień rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi. Rywalem Niebieskich będzie Rozwój Katowice.

Garbarnia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
0:1 Kacper Kawula (39), 0:2 Michał Biskup (61), 1:2 Błażej Radwanek (82)

Garbarnia I połowa Frątczak - Jakub Kowalski, Nakrosius, Masiuda, Rutkowski - Kołbon, Kuczak, Marszalik, Morys, Górski - Fidziukiewicz.
II połowa Kozioł - M. Surma, Laskoś, Nakrošius, Górecki, Duda, Janik, Malik, Radwanek, Wacławek, Feliks.

Ruch Bielecki (61. Grzywaczewski) - Kasolik, Kawula, Kozłenko (46. Kulejewski) - Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba (77. Wojtek), Janoszka, Marcin Kowalski (46. Będzieszak) - Biskup (62. Mamis), Idzik (77. Biskup).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani