Giro d'Italia: Rafał Majka 4. miejsce w czasówce. Wygrał Rigoberto Uran [KLASYFIKACJA GIRO D'ITALIA]

Redakcja
Podium czasówki: Rafał Majka
Podium czasówki: Rafał Majka EPA/LUCA ZENNARO
Rafał Majka na 4. miejscu podczas jazdy indywidualnej na czas na Giro d'Italia. Wygrał Rigoberto Uran, który zmiażdżył przeciwników WYNIKI I KLASYFIKACJA GIRO D'ITALIA

Rafał Majka z grupy Tinkoff-Saxo zajął czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas w Giro d'Italia.

Trasę 12. etapu, z Barbaresco do Barolo, Rafał Majka pokonał w czasie 58.13 i utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

"Czasówkę" wygrał Rigoberto Uran, dzięki czemu awansował na pozycję lidera wyścigu.

W klasyfikacji generalnej polski kolarz zachował trzecie miejsce, a w młodzieżowej (do lat 25) umocnił się na prowadzeniu.

Uran wyprzedził o 1.17 min. Włocha Diego Ulissiego oraz o 1.34 dotychczasowego lidera Australijczyka Cadela Evansa. Z kolei Majka stracił do Evansa pięć sekund.