GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:2. Zabrakło szczęścia w końcówce [RELACJA]

GKS Jastrzębie od porażki rozpoczął nowy sezon w pierwszej lidze
GKS Jastrzębie od porażki rozpoczął nowy sezon w pierwszej lidze Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W sobotnim meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS 1962 Jastrzębie przegrał u siebie z Wigrami Suwałki 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Damian Tront, a o zwycięstwie gości przesądziły trafienia Jonatana Strausa i Roberta Bartczaka.

Na ten moment w Jastrzębiu-Zdroju czekano dziewięć lat, bo GKS poprzedni mecz na zapleczu Ekstraklasy rozegrał u schyłku jeszcze poprzedniej dekady. Na spotkanie z Wigrami gospodarze mobilizowali się zresztą podwójnie, bo była to okazja do rewanżu za przegrany dwumecz w ćwierćfinale Pucharu Polski przed dwoma laty. Beniaminkowi nie udało się jednak zaznaczyć swojego powrotu do pierwszej ligi zwycięstwem, ani zrewanżować się suwalczanom. Tak jak w 2016 roku, Wigry wygrały w Jastrzębiu-Zdroju 2:1.

Kibice gospodarzy liczyli na to, że zespół Jarosława Skrobacza wykorzysta brak zgrania drużyny Wigier. Latem w Suwałkach doszło do największej w lidze rewolucji kadrowej, bo nie dość, że po odejściu czołowych zawodników niemal całkowicie zmieniła się wyjściowa jedenastka, to zespół powierzono debiutantowi. Trener Kamil Socha wcześniej pracował w trzeciej lidze, a na poukładanie nowej drużyny miał niewiele czasu.

Pierwsza połowa była niemrawa zarówno w wykonaniu Wigier, jak i gospodarzy. Emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Już siedem minut po wznowieniu gry goście zamienili na gola stały fragment gry po strzale Jonatana Strausa. Radość suwalczan trwała jednak niecałe 100 sekund, bo chwilę później kapitalnym uderzeniem popisał się Damian Tront. 23-letni wychowanek GKS-u z dystansu posłał piłkę nie do obrony dla Damiana Węglarza.

W końcówce nieco lepsze wrażenie sprawiali goście i to oni stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki. Szybki atak gości skutecznie wykończył Robert Bartczak, dla którego był to debiut w barwach drużyny z Suwałk. W końcówce mógł go jeszcze popsuć Kamil Szymura, ale jastrzębianom w sobotni wieczór brakowało szczęścia. Obrońca GKS-u głową trafił piłką w słupek i tym samym to goście rozpoczęli sezon od zdobycia kompletu punktów.

GKS 1962 Jastrzębie 1-2 Wigry Suwałki
Damian Tront 53' - Jonatan Straus 51', Robert Bartczak 83'

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Farid Ali (75' Dominik Szczęch), Bartosz Jaroszek (89' Oskar Mazurkiewicz), Damian Tront, Kamil Jadach (80' Kamil Adamek), Patryk Skórecki - Adam Żak.

Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski (86' Bartosz Mroczek), Adrian Karankiewicz, Wojciech Kuriata, Jonatan Straus - Martin Adamec, Adrian Piekarski, Damian Pawłowski, Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (64' Paweł Olszewski) - Kamil Sabiłło (76' Aron Stasiak).

żółte kartki: Jaroszek, Skórecki, Tront - Pawłowski.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)