GKS Katowice - Arka Gdynia 0:2 (0:2) Arka za mocna dla GieKSy

Patryk Trybulec
GKS Katowice - Arka Gdynia
GKS Katowice - Arka Gdynia Marzena Bugała
W pierwszym wiosennym meczu GKS Katowice przegrał przed własną publicznością z Arką Gdynia 0:2 i jeszcze mocniej skomplikował swoją sytuację w pierwszoligowej tabeli.

GKS Katowice już w pierwszej kolejce po zimowej przerwie stanął przed szansą na zmniejszenie straty do ścisłej czołówki, a więc grupy drużyn liczących się w grze o awans do ekstraklasy. Już pierwsze minuty spotkania pokazały jednak, że ekipa Jerzego Brzęczka ma przed sobą trudne zadanie. Piłkarze GieKSy sprawiali wrażenie dość ociężałych w swych poczynaniach, za to Arka bezlitośnie wykorzystywała swoje sytuacje. Już w 17. minucie wynik spotkania otworzył da Silva, który precyzyjnie uderzył głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Swocha. Goście podwyższyli jeszcze przed przerwą. Tym razem wypożyczony do Arki z Lecha Poznań Dariusz Formella z dziecinną łatwością ograł defensywę katowiczan i miękko wrzucił piłke w pole karne. Tam co prawda minął się z nią Szwoch, ale na posterunku był Paweł Abott, który lekka podciął futbolówke i podwyższył wynik spotkania.
W pierwszej połowie największe zagrożenie pod bramką Arki goście sami sobie stworzyli. W 25. minucie bramkarz Konrad Jałocha chciał wybić piłkę, ale trafił w plecy Krzysztofa Wołkiewicza, a piłka minimalnie przetoczyła się obok bramki.
Po zmianie stron katowiczanie w dalszym ciągu nie mogli znaleźć sposobu na postawnych obrońców Arki i stworzyli sobie zbyt wielu okazji do tego, by strzelić choć gola honorowego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem ustalonym jeszcze przed przerwą i to goście zrobili kolejny krok w stronę awansu.

GKS Katowice – Arka Gdynia 0:2 (0:2)
0:1 da Silva (17), 0:2 Paweł Abott (36)

GKS Katowice: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Frańczak - Duda (79. Leimonas), Pielorz - Wołkowicz, Iwan (64. Sawicki), Szołtys (46. Szymański) – Goncerz.
Arka Gdynia: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Fiahlo, Warcholak - da Silva, Nalepa, Sambea, FormellaŻ (71. Yusuff) – Szwoch (76. Siemaszko) - Abbott (88. Wojowski).