GKS Katowice - Chrobry Głogów 3:1 na powitanie nowego sezonu na Bukowej

Pierwszy mecz nowego sezonu na Bukowej: GKS Katowice - Chrobry Głogów.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Piłkarze GKS Katowice w pierwszym domowym meczu pokonali Chrobrego Głogów. Mecz dostarczył kibicom wielu emocji, a jego gwiazdą był zmiennik Mateusz Mak.

Po inauguracyjnej porażce w Legnicy piłkarze GKSKatowice dość długo czekali na pierwszy domowy występ w nowym sezonie. Ich mecz z Chrobrym Głogów wyznaczono dopiero na poniedziałek, czyli na zamknięcie drugiej kolejki. Jak się okazało, warto było czekać...

Początek starcia był w wykonaniu gospodarzy imponijący. Zespół Rafała Góraka atakował raz za razem, a obrona Chrobrego bynajmniej nie sprawiała wrażenia monolitu. W 9 minucie Mateusz Marzec dostał piłkę na drugim metrze i dramatycznie przestrzelił, ale Damian Węglarz nie miał czasu na oddech ulgi. Po kilku kolejnych próbach piłka wreszcie wpadła do siatki za jego plecami za sprawą Adriana Błąda, który zamknął długą kombinację Katowic.

I wtedy absolutna dominacja GieKSy... dobiegła końca. Głogowianie tuż po wznowieniu gry przeprowadzili swoją pierwszą akcję zaczepną i od razu wyrównali. A potem to oni byli bliżsi zdobycia kolejnego gola.

Po przerwie żywszą reakcję kibiców wywołała dopiero zmiana, w wyniku której na murawie zadebiutował w barwach gospodarzy Shun Shibata. Kluczowa okazała się jednak inna roszada: Jakub Arak i Mateusz Mak tuż po pojawieniu się na boisku przeprowadzili akcję, którą ten drugi sfinalizował w sytuacji sam na sam z bramkarzem. A po kolejnych trzech minutach ten sam napastnik pokonał go po raz drugi. Ba, w 76 minucie powinien ustrzelić hat-tricka, ale przeniósł piłkę i nad golkiperem, i nad bramką. Zmarnowanych okazji było jeszcze kilka, ale wynik nie uległ zmianie.

GKS Katowice - Chrobry Głogów 3:1 (1:1)
1:0
Adrian Błąd (20), 1:1 Rafał Wolsztyński (22), 2:1 Mateusz Mak (69), 3:1 Mateusz Mak (73)
GKS Kudła - Wasielewski (82. Bród), Repka, Jędrych, Komor, Rogala - Marzec (68. Mak), Figiel (54. Shibata), Kozubal, Błąd (82. Danek)- Bergier (68. Arak). Trener: Rafał Górak.
Chrobry Węglarz -Tupaj, Bougaidis, Zarówny, Estigarribia (79. Stuglis) - Bartlewicz (72. Machaj), Mandrysz, Mucha , Wolsztyński (72. Steblecki), Bogusz (79. Hanc) - Lebedyński (79. Wojtyra). Trener: Marek Gołębiewski.