GKS Katowice - Górnik Łęczna 2:1. Zobaczcie zdjęcia z "odmrożenia" Bukowej

GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:1.
GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:1. Marzena Bugala Polska Press
Piłkarze GKS Katowice w meczu z Górnikiem Łęczna od 60 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, ale przeżywali trudne chwile. Ostatecznie zdołali jednak odnieść zwycięstwo i wykorzystali w ten sposób fatalną postawę konkurentów z czołówki w pozostałych spotkaniach. W nagrodę awansowali na drugie miejsce w tabeli II ligi.

Gdy po godzinie gry były piłkarz GKS-u Katowice Bartłomiej Kalinkowski zobaczył drugą żółtą kartkę zespół Rafała Góraka miał wrażenie, że znalazł się na szerokiej prostej do zwycięstwa dającego awans do strefy bezpośredniego awansu do I ligi.Tymczasem to goście byli bliżsi sukcesu, a po uderzeniu innego byłego GieKSiarza, Tomasza Midzierskiego gospodarzy uratowała poprzeczka.

Katowiczanie w tej drodze przez mękę osiągnęli jednak cel. W 83 minucie w pole karne dośrodkował Kacper Michalski, strzał głową oddał Arkadiusz Woźniak, Patryk Rojek odbił piłkę przed siebie i Piotr Kurbiel wpakował ją do siatki.

W ten sposób GKS całkowicie odwrócił losy spotkania, które zaczęło się od prowadzenia gości po rzucie karnym, zniwelowanego jednak już po 4 minutach. Rafał Górak w tym momencie odetchnął z ulgą, bo szybka reakcja zespołu świadczyła o rosnącej pewności siebie.

Dzięki zwycięstwu katowiczanie awansowali na drugie miejsce w tabeli, po zakończeniu sezonu premiowane awansem do I ligi. W dodatku konkurenci z czołówki potracili punkty, a porażka Widzewa Łódź ze Skrą Bełchatów 1:2 oznacza, że GKS do pierwszego miejsca traci tylko trzy punkty. W kolejnym meczu ekipa Rafała Góraka zmierzy się na wyjeździe właśnie ze Skrą.

Dla Katowic była to pierwsza wygrana w tym roku, Górnik poniósł natomiast trzecią kolejną porażkę.

GKS Katowice - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)