GKS Katowice - Sigma Ołomuniec 0:0 Katowiczanie wciąż bez porażki w letnich sparingach

Mariusz Pawełek był jednym z jaśniejszych punktów GKS Katowice w sparingu z Sigmą Ołomuniec Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Piłkarze GKS Katowice zremisowali w sparingowym meczu z Sigmą Ołomuniec. Spotkanie naszego pierwszoligowca z czwartą drużyną czeskiej ekstraklasy rozegrane zostało w Woli Chorzelowskiej, gdzie zespół Sigmy przebywa na zgrupowaniu.

Katowiczanie na razie bardzo dobrze spisują się w letnich sparingach. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza trzy razy wychodzili na razie na boiska i jeszcze ani razu nie przegrali. Najpierw pokonali GKS Bełchatów 2:1, w czwartek zwyciężyli Górnika Zabrze 3:1, a teraz bezbramkowo zremisowali z czołowym zespołem czeskiej ekstraklasy.

W meczu z Sigmą w ekipie GKS testowany był Ukrainiec Anton Sawin, który ostatni sezon spędził w FK Połtawa. Zawodnik od czwartkowego wieczora przebywa w Katowicach. Z kolei w Sigmie grał doskonale znany z polskiej ligi z występów w Piaście Gliwice Martin Nespor, który w tym tygodniu rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Czesi w I połowie przeważali na boisku, ale kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Mariusz Pawełek. GKS po przerwie kilka razy przedostał się pod bramkę Sigmy, ale nie zdołał zdobyć gola.

Katowiczan przed startem I-ligowych rozgrywek czekają jeszcze trzy gry kontrolne. W środę zmierzą się z Garbarnią Kraków, a w sobotę czeka ich podwójny sparing z Gwarkiem Tarnowskie Góry i Widzewem Łódź.

GKS Katowice - Sigma Ołomuniec 0:0
GKS Katowice
Pawełek - Lisowski, Kamiński, Remisz, Słomka -Piesio, Poczobut, Kurowski, Michalik, Sawin - Rumin.
W II połowie grali także: Midzierski, Frańczak, Błąd, Łyszczarz, Bronisławski, Volaš. Od 65. minuty grali także: Frankowski, Tabiś i Andrzejczak.

Sigma (skład wyjściowy) Buchta - Sladký, Kotouč, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Plšek, Pilař - Nešpor.