GKS Katowice - Unia Oświęcim ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Mecz na szczycie Tauron Hokej Ligi dla mistrzów Polski!

15.10.2023. Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim.
15.10.2023. Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim. Tomasz Kawka
W niedzielę 15 października 2023 roku w meczu 12. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z Unią Oświęcim 2:1. Katowicki mistrz Polski pozostaje niepokonany w tym sezonie. To był pojedynek lidera z wiceliderem tabeli. Zobacz ZDJĘCIA z lodowiska przy Spodku.

W piątek broniący tytułu mistrzowskiego GKS Katowice wygrał na wyjeździe z wicemistrzem Polski GKS-em Tychy 5:2 przedłużając serię zwycięstw do 11. W niedzielę drużyna trenera Jacka Płachty gościła na swoim lodzie Re-Plast Unię Oświęcim, która w poprzedniej kolejce też 5:2 pokonała Podhale Nowy Targ i miała 5 zwycięstw z rzędu. Kibice w „Satelicie” zobaczyli więc mecz lidera z wiceliderem tabeli, czyli szczyt Tauron Hokej Ligi.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim, 15.10.2023 r.

GieKSa w w 3. kolejce wygrała na lodowisku w Oświęcimiu 5:2 i kibice mistrza Polski mieli nadzieję, że Unia polegnie też w Katowicach.

Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie, grając w osłabieniu. GKS wyprowadził kontrę i Bartosz Fraszko wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii Linusem Lundinem. W II tercji pełnej walki i kar wynik się nie zmienił. Na początku III kwarty Unia wykorzystała grę w przewadze i wyrównał Mark Kaleinikovas, pokonując Michała Kielera. Katowiczanie odpowiedzieli w 49. minucie, kiedy Mateusz Michalski objechał bramkę i wpakował krążek do siatki.

Unia zaciekle dążyła do wyrównania. W ostatniej minucie blisko zdobycia gola był Ville Heikkinen, ale GKS uratował Kieler świetnie interweniując w tej sytuacji.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Bartosz Fraszko (13), 1:1 Mark Kaleinikovas (42), 2:1 Mateusz Michalski (49)

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kowalczuk, Smal, Bepierszcz.

Unia: Lundin (Płonka) - Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin - Valtona, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Jakobsons, Sadlocha, Krzemień, Kowalówka - Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Dudkiewicz.

Kary: GKS - 14 minut, Unia - 12 minut

Widzów: 1.420