GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sensacyjna porażka lidera w Świętej Wojnie w Satelicie!

14.10.2021. Polska Hokej Liga: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.10.2021. Polska Hokej Liga: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W czwartek 14.10.2021 r. w meczu 12. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice podejmował na swoim lodowisku Zagłębie Sosnowiec. Derby województwa śląskiego nazywane Świętą Wojną zakończyły się niespodziewaną porażką GieKSy, która jest liderem tabeli. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na trybunach lodowiska Satelita przy Spodku na meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.

Faworytem spotkania była GieKSa, która w dziesięciu meczach zdobyła 24 punkty, co daje katowiczanom pierwsze miejsce w tabeli PHL. Zagłębie miało 10 punktów i było ósme, wyprzedzając tylko Tauron Podhale Nowy Targ (3 pkt).

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PHL: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec, 14.10.2021 r.

Katowiczanie pokonali Zagłębie w Sosnowcu w 3. kolejce 5:2 (17 września) i przed swoimi kibicami też chcieli wygrać Świętą Wojnę - jak nazywa się przede wszystkim mecze piłkarskie z udziałem tych drużyn.

W I tercji kibice nie zobaczyli goli. Najbliżej otwarcia wyniku był Anthon Eriksson, który w 17. minucie trafił w słupek bramki gości. W Zagłębiu aktywny był Jewgienij Nikiforow, ale John Murray poradził sobie z jego strzałami.

W 25. minucie sosnowiczanie objęli prowadzenie. Zagłębie wykorzystało przewagę, gdy na ławce kar siedział Mateusz Rompkowski i Jarosław Rzeszutko zaskoczył Murraya. Po straconej bramce GieKSa natarła z pasją. Bramkarz gości Marcel Kotuła dwoił się i troił, nie dając krążkowi wpaść do siatki.

W III tercji GKS dążył do wyrównania, a Zagłębie od czasu do czasu szukało okazji na drugą bramkę. W 54. minucie kibice GieKSy aż jęknęli z żalu, bo Bartosz Fraszko trafił tylko w poprzeczkę.

W końcówce gospodarze wycofali bramkarza. Martin Przygodzki kierując krążek do pustej bramki ustalił wynik. Niespodzianka stała się faktem, głównie za sprawą nieskuteczności lidera.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Jarosław Rzeszutko (25), 0:2 Martin Przygodzki (59)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Eriksson, Lehtonen, Krężołek - Wajda, Kruczek, Bepierszcz, Monto, Michalski - Musioł, Krawczyk, Prokurat, Smal, Lebek.

Zagłębie: Kotuła (Czernik) - Naróg, Syroezhkin, Nikiforow, Vasilev, Lundvald - Bychawski, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Piotrowicz - Khoperia, Luszniak, Dubinin, Kozłowski, Nahunko - Opiłka, Mitskevich, Kasprzyk, Sikora, Blanik.