GKS Tychy - Chojniczanka 0:1. Tyszanie nie wygrali ligowego meczu od 9 kolejek. RELACJA, ZDJĘCIA

GKS Tychy - Chojniczanka 0:1
GKS Tychy - Chojniczanka 0:1 Arek Gola
W pierwszym meczu 17. kolejki Fortuna 1. Liga GKS Tychy przegrał z Chojniczanka Chojnice 0:1. Tyszanie nie wygrali meczu już od 9 kolejek, ostatni raz z wygranej cieszyli się 1 września, kiedy pokonali na swoim stadionie Wartę Poznań. W meczu z Chojniczanką, kończącym pierwszą rundę, miało dojść do przełamania. Zamiast tego była jednak porażka.

Na to samo liczył zespół z Chojnic, który też nie rozpieszcza swoich kibiców. Lekiem na poprawę słabej postawy piłkarzy miała być zmiana trenera. Maciej Bartoszek zmienił 10 października Przemysława Ceche-rza, ale jak na razie, przed przyjazdem do Tychów, zespół raz zremisował i poniósł dwie porażki.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Początek meczu należał do piłkarzy z Chojnic, ale nie wykorzystali oni dwóch dobrych okazji o objęcia prowadzenia. Tyszanie uspokoili grę i z minuty na minutę się rozkręcali. Atakowali odważniej, szybciej i kilka razy pod bramką Radosława Janukiewicza zapaliło się czerwone światło. Piłka jednak jak zaczarowana omijała bramkę Chojniczanki. A ponieważ po drugiej stronie było podobnie, pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Tyszanie musieli chyba wysłuchać ostrej reprymendy trenera Tarasiewicza, bo po wznowieniu gry ruszyli do ataku, ale nadal brakowało wykończenia. Na dodatek mogli zostać skarceniu kiedy Konrad Jałocha instynktownie odbił uderzenie Damiana Piotrowskiego.

GKS Tychy - Chojniczanka 0:1. ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW

Potem nie wiele już ciekawego działo się na murawie. Kibice ożywili się jedynie w 72 min kiedy Łukasz Grzeszczyk idealnie obsłużył Jakuba Vojtusa, ale ten zbyt długo zwlekał i pozwolił sobie wypić piłkę spod nóg.

Kiedy wydawało się, że tyszanie w końcu skruszą mur gości, błąd w 87 min popełnił Grzybek i bezlitośnie wykorzystał to wprowadzony kilka minut wcześniej Jacek Podgórski. Tyszanie nie potrafili na to uderzenie odpowiedzieć i zeszli pokonani.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)

0:1 Jacek Podgórski (86)

GKS Tychy Jałocha - Grzybek, Biernat, Daniel, Mańka - Bernhardt (79. K. Piątek), J. Piątek, Steblecki (64. Vojtus), Monterde, Adamczyk - Grzeszczyk.
Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Chojniczanka . Janukiewicz - Kobryń, Boczekl, Sylwestrzak, Pietruszkal - Piotrowski (79. Podgórski), Zawistowski, Wołąkiewicz (69. Foszmańczyk), Danielewicz, Pyłypczuk (15. Drozdowicz) - Surdykowski.
Trener: Maciej Bartoszek.