GKS Tychy - GKS Katowice 2:1 ZDJĘCIA, WYNIK Tyszanie po raz drugi ograli katowiczan i pozostali liderem

GKS Tychy wygrał z GKS Katowice 2:1
GKS Tychy wygrał z GKS Katowice 2:1 Lucyna Nenow / Polska Press
Mecz Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS Tychy i GKS Katowice jak zawsze w tym sezonie był bardzo zacięty. Tyszanie po raz drugi pokonali u siebie w śląskich derbach katowiczan 2:1, choć do końcowej syreny musieli drżeć o zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

GKS Tychy - GKS Katowice wynik

Śląskie derby Polskiej Hokej Ligi są w tym sezonie bardzo emocjonujące i zawsze kończyły się zwycięstwem różnicą jednej bramki. GKS Tychy wygrał u siebie obydwa mecze z katowiczanami 2:1, natomiast GieKSa w Satelicie zwyciężała za każdym razem 4:3.

Ostatni w tym roku ligowy mecz w Tychach rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy. Już po 200 sekundach gry w okienko bramki strzeżonej przez Robina Rahma trafił Aleksiej Jefimienko. Mecz, jak na derby przystało, był bardzo zacięty. Wydawało się, że w II tercji katowiczanie powoli przejmują inicjatywę na lodzie, ale właśnie wówczas goście stracili drugą bramkę. Jej autorem był Alex Szczechura.

Napięcie na lodzie rosło, a pod koniec II tercji doszło do przepychanki Filipa Starzyńskiego z Jakubem Witeckim, w efekcie której ten ostatni został ukarany podwójną karą mniejszą. Katowiczanie na początku III tercji zdobyli kontaktową bramkę, gdy precyzyjnie z nadgarstka przymierzył Grzegorz Pasiut. Goście do końca starali się wyrównać - szanse mieli Marcin Kolusz i Mateusz Michalski, ale John Murray nie dał się po raz drugi pokonać i po końcowej syrenie to tyszanie cieszyli się z wygranej.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - GKS Katowice

Polska Hokej Liga

GKS Tychy – GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
1:0 Aleksiej Jefimienko (4), 1:1 Alexander Szczechura (33), 2:1 Grzegorz Pasiut (44)