GKS Tychy – Okocimski 2:0. Tyszanie uciekają przed spadkiem [ZDJĘCIA]

TOK
Arkadiusz Ławrywianiec
Walczący o utrzymanie w I lidze GKS Tychy pokonał Okocimskiego Brzesko 2:0 (0:0). Bramki strzelili Denis Popović (48), Ivica Żunić (54).

Tyszanie przystąpili do meczu w nowych koszulkach i bez swego najlepszego strzelca Pawła Smółki, który przejdzie zabieg artroskopii kolana.

- Z bólem w prawym kolanie Paweł miał problemy już od jakiegoś czasu. Po meczu w Nowym Sączu zrobiliśmy badania i okazało się, że uszkodzona jest łąkotka, a także chrząstka stawowa - wyjaśnia członek sztabu medycznego GKS Tychy Rafał Malasiewicz.

- W najbliższy wtorek w bieruńskiej klinice Galen zawodnik przejdzie artroskopię kontuzjowanego kolana. Przerwa po tego typu zabiegach trwa zwykle 4-5 tygodni.

W obecnym sezonie Smółka zagrał w 28 spotkaniach I ligi i zdobył 11 goli.

Okocimski, zdegradowany już do II ligi, zamierza godnie pożegnać się z zapleczem ekstraklasy, co potwierdził w Jaworznie. Podopieczni Roberta Orłowskiego zagrali odważnie nie mieli zamiaru skupiać się tylko na obronie.

GKS wiedząc, że musi zdobyć trzy punkty też atakował i im bliżej przerwy był coraz groźniejszy – w 32. minucie Tomas Docekal główkował w słupek, sześć minut później bramce gości zagroził Mariusz Masternak, a tuż przed gwizdkiem bramkarz Mateusz Kuchta świetnie obronił główkę Ivicy Żunicia. Swoje okazje miał jeszcze Docekal, ale do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym wyniku.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia tyszan. Z rzutu wolnego z 16 metrów strzelił Denis Popović – piłka otarła się od słupka i wpadła do bramki!

GKS poszedł z ciosem i podwyższył wynik. Piłkę posłaną w pole karne zgrywa głową Docekal, a Żunić główkuje nie do obrony – 2:0! Później gospodarze zaliczali już tylko… żółte kartki (Masternak, Adrian Chomiuk, Damian Szczęsny i Mariusz Zganiacz).
W końcówce goście chcieli zdobyć honorową bramkę, ale konto Piotra Misztala pozostałe czyste.