GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 2:1 [ZDJĘCIA] Wielkie emocje w końcówce

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi w Tychach miejscowy GKS pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1. Gole dla tyszan strzelili Alex Szczechura i Andrij Michnow. Mistrzowie Polski odnieśli 18 ligowe zwycięstwo z rzędu. Tyszanie walczą o przystąpienie do play off z pierwszej pozycji i na dwie kolejki przed zakończeniem ligowych zmagań są liderem tabeli PHL. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ.

Pierwsza tercja meczu GKS Tychy - Podhale Nowy Targ była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze objęli prowadzenie na początku II tercji, gdy grali w osłabieniu. Tyszanie odebrali krążek Bartłomiejowi Neupaureowi i Michael Cichy z Alexem Szczechurą przeprowadzili wzorcową kontrę, którą golem zakończył Kanadyjczyk polskiego pochodzenia.

Wyrównał Mateusz Michalski, który zmienił lot krążka po strzale z niebieskiej linii Krzysztofa Zapały. Odpowiedź tyszan była jednak bardzo szybka, Na prowadzenie GKS wyprowadził znów Andrij Michnow. Ukrainiec na raty pokonał Przemysława Odrobnego.

W trzeciej tercji gospodarze jeszcze raz skierowali krążek do siatki Szarotek, ale sędzia po analizie wideo nie uznał trafienia Petera Novajovskiego, bo po drodze krążek łyżwą dotknął Filip Komorski,

W końcówce było sporo emocji. Gdy na 40 sek. przed końcową syreną Tomas Sykora powędrował na ławkę kar szkoleniowiec Podhala Tomek Valtonen wziął czas i wycofał bramkarza. Gracze Podhala oblegali bramkę Johna Murraya, ale tyszanie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

W meczu GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 800 mecz w polskiej ekstraklasie rozegrał 39-letni napastnik gospodarzy Adam Bagiński.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Podhale Nowy Targ.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Bramki: 1:0 Alex Szczechura (25), 1:1 Mateusz Michalski (29), 2:1 Andrij Michnow (33)

Kary: Tychy - 12, Podhale - 12 minut