GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 [ZDJĘCIA, WYNIK] Tyszanie zwyciężyli po dogrywce

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2
GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 Karina Trojok
GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 ZDJĘCIA, WYNIK W trzecim meczu półfinałowym GKS Tychy pokonał po dogrywce Podhale Nowy Targ i w play off prowadzi 2:1. Do końca rywalizacji o finał Polskiej Hokej Ligi jeszcze daleko, choć teraz w lepszej sytuacji są obrońcy tytułu mistrzowskiego.

Zmagania w tej parze półfinałowej są dużo bardziej zacięte niż w potyczkach Tauronu KH GKS Katowice z Comarch Cracovią. Do tej pory w meczach tyszan z nowotarżanami wygrywał ten kto pierwszy strzelił bramkę, ale wczoraj na Stadionie Zimowym ta tradycja została złamana, choć znów do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Podhale objęło prowadzenie już po 129 sekundach gry. Krystian Dziubiński zdecydował się na strzał z półobrotu i zaskoczył bramkarza GKS Johna Murraya.
- Dobrze weszliśmy w ten mecz. Bardzo chcemy w Tychach wygrać - stwierdził Dziubiński.

Goście w I tercji sprawiali lepsze wrażenie. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by Andrei Michnow doprowadził do remisu. Ukrainiec posłał krążek do siatki między parkanami Przemysława Odrobnego.

- W play off wygrywa się obroną. W naszych meczach z Podhalem pada mało goli - podkreślił Bartosz Ciura, obrońca tyszan.

Faktycznie obydwa zespoły grały uważnie w obronie i na kolejne trafienie 2,5 tysiąca kibicom zgromadzonym na trybunach Stadionu Zimowego przyszło czekać do połowy II tercji. Na bramkę GKS pognał z krążkiem Kacper Guzik i zdecydował się na strzał z dystansu. Murray znów się nie popisał i przepuścił to uderzenie do siatki.

- Mogliśmy prowadzić 2:1, bo mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy, a goście zdobyli takiego gola. Musimy jeszcze więcej strzelać - kręcił głową Michael Kolarz z GKS.

Faktycznie tyszanie strzelali. Uderzenie Tadeusza Gościńskiego zdołał odbić Odrobny, ale fantastyczna dobitka Mateusza Bry-ka znalazła już drogę do bramki.

A oto, jak mecz przeżywali kibice:

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ

GKS Tychy - Podhale Nowy Targ [ZDJĘCIA KIBICÓW] Tyszanie pok...

W końcówce III tercji świetną okazję na przechylenie szali wygranej na korzyść GKS miał Gleb Klimienko jednak świetnie spisał się Odrobny i do wyłonienia zwycięzcy spotkania znów konieczna była dogrywka. Tym razem trwała ona tylko 101 sekund, bo Alex Szczechura strzałem z ostrego kąta dał tyszanom zwycięstwo i prowadzenie w play off.

Półfinał play off

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
0:1 Krystian Dziubiński (3), 1:1 Andrij Michnow (15), 1:2 Kacper Guzik (32), 2:2 Mateusz Bryk (38), 3:2 Alex Szczechura (62)

Kary Tychy - 6 minut, Podhale - 4 minuty.

Widzów 2.400.

W play off jest 2:1 dla Tychów (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz w piątek o godz. 18 w Nowym Targu.

Tychy Murray, (Lewartowski); Kotlorz, Ciura, Jefimienko, Komorski, Michnow; Górny, Bryk, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Jeronow, Pociecha, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Bizacki, Jeziorski, Kogut, Witecki.