Gładkie zwycięstwo dąbrowskich siatkarek

Bez najmniejszych problemów siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały beniaminka PlusLigi Kobiet Wybrzeże Rumię w trzech setach. Było to dopiero drugie zwycięstwo brązowych medalistek poprzedniego sezonu.

- Po ostatnich porażkach wkradła się w nasze szeregi nerwowość, brakowało nam pewności siebie i to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - z satysfakcją przyznał po meczu Waldemar Kawka, trener siatkarek z Dąbrowy Górniczej. - Teraz powinien wrócić spokój, zgranie i zaczniemy piąć się wyżej w tabeli - zapewnia szkoleniowiec.

Właściwie tylko w pierwszym secie młody zespół Wybrzeża prowadził wyrównany pojedynek. I kiedy w końcówce zespół z Rumii dogonił Tauron zapowiadały się wielkie emocje. Ciężar gry w swoje ręce wzięły czeskie zawodniczki Tauronu Lucie Muhlsteinova i Ivana Plchotova. To ostatnia popisała się udanym blokiem, druga zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki.

Znakomite spotkanie rozegrała atakująca Tauronu Agata Pura, zdobywając 18 punktów.
- Taki wynik nas bardzo satysfakcjonuje i nie ma znaczenia, kto zdobywa punkty - przyznała Pura. - To wynik dobrej gry całego zespołu. Nasze zwycięstwo nie wynika ze słabości rywala, po prostu zagrałyśmy dobre spotkanie.

Trzy punkty zdobyły także mistrzynie Polski, siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne Grzegorza Wagnera pokonały na wyjeździe Centro-stal Bydgoszcz. Dobrze spisujące się od początku sezonu bydgoszczanki zdołały jedynie wygrać jednego seta. Trzecia partia zakończyła się dość niespodziewanym sukcesem Cen-trostalu, który wykorzystał chwile dekoncentracji mistrzyń kraju. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Bielska-Białej była Natalia Bamber, która zdobyła 16 punktów.

5. kolejka PlusLigi Kobiet
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Wybrzeże Rumia 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

Centrostal Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 19:25, 25:17, 22:25).

POZOSTAŁE WYNIKI Organika Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 2:3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 6:15).Dwa pozostałe mecze piątej kolejki: Atom Trefl Sopot - Stal Mielec oraz AZS Białystok - Impel Gwardia Wrocław - zostały przełożone na 19 stycznia 2011.