Gładkie zwycięstwo Lotosu Trefla Gdańsk. Fatalny upadek Mateusza Miki [WIDEO]

ŁŻ
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali ostatni mecz w tym roku w PlusLidze. W Kielcach gładko pokonali miejscowy Effector - 3:0. Fatalny upadek, po jednej z akcji, zaliczył Mateusz Mika.

W trzeciej kwarcie Mateusz Mika, po ataku z drugiej linii, niefortunnie upadł na parkiet. Jego lewa stopa nienaturalnie wykręciła się do zewnątrz. Wyglądało to fatalnie. Niemal natychmiast na boisku pojawił się sztab medyczny, a kontuzjowanego Mikę zastąpił młody Szymon Jakubiszak.

Jak zapewniła nas jednak Justyna Gdowska, rzeczniczka prasowa Lotosu Trefla, zawodnikowi nic poważnego się nie stało i z pewnością święteczno-noworoczna przerwa wystarczy do tego, by przyjmujący doszedł do pełni sił.

Wideo z upadku Mateusza Miki można zobaczyć TUTAJ.

A co do samego meczu - gdańszczanie przede wszystkim wybiegli na parkiet bardzo skoncentrowani, by nie powiedzieć - nadzwyczajnie skupieni. Dlaczego? Bo w tym sezonie nie udało im się jeszcze ani razu wygrać 3:0. Mało tego, po raz pierwszy też wygrali pierwszego seta! Podopieczni trenera Andrei Anastasiego mieli zatem coś do udowodnienia, zarówno sobie jak i kibicom.

Pierwszego seta gdańszczanie wygrali do 15. W kolejnych parkietach nie było już co prawda tak efektownie, ale co najważniejsze - skutecznie.

Mimo przedwczesnego opuszczenia boiska, Mika był najskuteczniejszym siatkarzem Lotosu Trefla w tym meczu - zdobył w sumie 13 punktów.

Teraz gdańscy siatkarze udają się na przerwę świąteczno-noworoczną. Kolejny mecz w PlusLidze rozegrają 8 stycznia z MKS-em Będzin w Ergo Arenie (godz. 16).

Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (15:25, 22:25, 22:25)

Effector: Komenda, Bućko 7, Wohlfahrtstaetter 7, Pawliński 14, Andrić 7, Maćkowiak 2, Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Superlak 1, Antosik, Formela 10

Lotos Trefl: Schulz 8, Paszycki 11, Gawryszewski 7, Mika 13, Hebda 12, Masny 3, Gacek (libero) oraz Majcherski (libero), Jakubiszak 1.

Jakub Bednaruk stracił włosy, ale Fundacja Herosi zyskała pieniądze, by pomóc dzieciom

Agencja Informacyjna Polska Press

Opracował: ŁŻ

Materiał oryginalny: Gładkie zwycięstwo Lotosu Trefla Gdańsk. Fatalny upadek Mateusza Miki [WIDEO] - Dziennik Bałtycki