Górą Jastrzębski Węgiel: w rodzinnym pojedynku syn lepszy od ojca

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zbudowali sobie  wysoką formę i to się przekłada na ich wyniki. W tym roku wygrali już trzy mecze
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zbudowali sobie wysoką formę i to się przekłada na ich wyniki. W tym roku wygrali już trzy mecze Arkadiusz Kogut/jJW
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zwalniają tempa. W tym roku odnieśli już trzy zwycięstwa. Pokonali u siebie ostatni w tabeli MKS Będzin 3:1.

Po reprezentacyjnej przerwie siatkarze Jastrzębskiego Węgla grają niezwykle skutecznie, w trzech meczach zdobyli komplet punktów i awansowali już na piąte miejsce w tabeli.

- Cieszy nas, że ostatnio potrafiliśmy zbudować sobie dobrą formę i to się przekłada na nasze wyniki - mówił przed meczem z MKS Będzin australijski trener Pomarańczowych Mark Lebedew. - Liczymy na podtrzymanie tej dobrej passy.

Wczoraj w Jastrzębiu, oprócz ligowej, doszło również do rodzinnej konfrontacji. Po przeciwnych stronach boiska stanęli ojciec, szkoleniowiec MKS Będzin Stelio DeRocco oraz syn Jason De Rocco, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. Zwycięsko z niej wyszedł zawodnik gospodarzy, szkoleniowiec na pierwszą wygraną w PlusLidze będzie musiał jeszcze poczekać.
Będzinianie dobrze rozpoczynali każdy set, potem jednak nie potrafili utrzymać koncentracji i oddawali inicjatywę siatkarzom z Jastrzębia. Jedynie w trzecim secie zagrali konsekwentnie od początku do #końca. - Nie pomagamy sobie w prostych sytuacjach - przyznał Mariusz Gaca, kapitan MKS. - W każdym secie mieliśmy dobre otwarcie, potem jednak nie potrafiliśmy tego przełożyć na grę - dodał.