Górnicy JSW od dzisiaj dostają akcje swojej spółki

JACK
JSW SA
Udostępnij:
Dzisiaj w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczął się proces udostępniania akcji pracowniczych serii A dla osób uprawnionych oraz ich spadkobierców.

W wybranych zakładach zostały tymczasowe Punkty Obsługi Klienta Domu Maklerskiego PKO BP (TPOK), w których osoby uprawnione mogą załatwić wszelkie formalności związane z udostępnieniem akcji.

- Aby zapobiec długim kolejkom, dla każdej osoby uprawnionej został wyznaczony indywidualny termin spotkania z pracownikiem Domu Maklerskiego PKO BP. Informacje o terminie i miejscu spotkania można uzyskać na specjalnej infolinii telefonicznej (81) 535 60 40 lub w serwisie internetowym www.dm.pkobp.pl. Wystarczy w tym celu podać swój numer PESEL (spadkobiercy muszą podać PESEL osoby uprawnionej). Termin wizyty dostępny jest najpóźniej na 14 dni przed wyznaczonym spotkaniem - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik JSW.

Wydawanie akcji może trwać najdłużej do dnia przypadającego 27 miesięcy po sprzedaży pierwszych akcji, a więc do 8 października 2013 r. Potem prawo do tych akcji po prostu wygaśnie - przypominają w JSW. Darmowe akcje trafią łącznie do ponad 61 tys. byłych i obecnych pracowników spółki i jej grupy kapitałowej. W przyszłości udział pracowników w akcjonariacie spółki wyniesie 17 procent.
Pracownicy nie mają możliwości sprzedaży akcji przed upływem 2 lat. W serii A do pracowników trafią czternaście milionów dziewięćset dwadzieścia osiem tysięcy sześćset trzy akcje , o wartości nominalnej 5 zł każda.

Osoby zgłaszające się w celu zawarcia umowy nieodpłatnego nabycia akcji winny legitymować się aktualnym dowodem osobistym lub paszportem. - W przypadku braku możliwości osobistego stawiennictwa osoba uprawniona może wyznaczyć pełnomocnika do zawarcia umowy, złożenia stosownych oświadczeń, odbioru odcinka zbiorowego akcji oraz złożenia wniosku o wpis do księgi akcyjnej. Wzór pełnomocnictwa można uzyskać w Zakładach Spółki - czytamy w komunikacie spółki.
Spadkobiercy uprawnionych pracowników mogą zrealizować prawo do nieodpłatnego nabycia akcji o ile przedstawią prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku lub zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia sporządzony przez notariusza.

Umowy nieodpłatnego zbycia akcji można zawierać od dnia 10 października w godzinach od 07:00 do 15:00 w:

KWK Borynia - Zofiówka Ruch Borynia - Jastrzębie - Zdrój -budynek ZLZ, I piętro, pokój nr 1

KWK Borynia - Zofiówka Ruch Zofiówka - Jastrzębie - Zdrój - budynek szkoleniowy, pokój numer 4

KWK Jas-Mos - Jastrzębie Zdrój - budynek byłego laboratorium pokój nr 2

KWK Krupiński - Suszec - budynek administracyjny pokój numer 112

KWK Pniówek - Pawłowice - ul. Krucza 18, budynek szkoleniowy (były budynek NOT-u)

dawna siedziba Zarządu Spółki - Jastrzębie - Zdrój, ul. Armii Krajowej 56 - pokój numer 19

Oto co należy zrobić aby zawrzeć umowę o nieodpłatne nabycie akcji serii "A" JSW S.A.:

Krok 1
Uzyskaj informacje o terminie i miejscu spotkania z pracownikiem Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Takie informacje są dostępne w zakładach pracy na specjalnej Infolinii telefonicznej 081 535 60 40 (uruchomionej od 26 września 2011 r.) oraz w serwisie internetowym www.jsw.pl oraz www.dm.pkobp.pl

Krok 2
W wyznaczonym dniu udaj się do wskazanej filii Punktu Obsługi Klienta Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, która znajduje się na terenie zakładów JSW S.A. Pamiętaj aby zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport oraz dane swojego Urzędu Skarbowego, a jeśli posiadasz - również numer rachunku maklerskiego.

W trakcie udostępniania akcji na terenie zakładów JSW będą działały Punkty Informacyjno-Konsultacyjne, w których prawnicy z Kancelarii "Adwokaci i Radcowie Prawni" Sp.k. Izabella Żyglicka i Wspólnicy z siedzibą w Katowicach odpowiedzą na Państwa pytania.

Infolinia telefoniczna pod którą można uzyskać informacje: 081 535 60 40
Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -19:00

W celu uzyskania informacji o terminie i miejscu spotkania z pracownikiem DM PKO BP wymagane jest podanie nr PESEL!
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie