Górnik Zabrze - Chrobry Głogów: Mecz o miejsce na podium pod dyktando zabrzan ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika wspierani przez zabrzańskich fanów rozbili Chrobrego Głogów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze ręczni Górnika wspierani przez zabrzańskich fanów rozbili Chrobrego Głogów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE tomasz kawka dziennik zachodni
W rozegranym 11 lutego meczu 20. kolejki Orlen Superligi Górnik Zabrze pokonał KGHM Chrobrego Głogów 39:26. Dzięki tej cennej wygranej zabrzanie umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli odskakując od ekipy z Głogowa na cztery punkty. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Chrobry Głogów.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów: Mecz o miejsce na podium pod dyktando zabrzan

W Zabrzu zmierzyły się trzecia i czwarta drużyna Orlen Superligi, które w tym roku nie doznały jeszcze porażki. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Górnik pewnie pokonując Chrobrego.

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały zaczęli ten mecz bardzo skoncentrowani i to oni rzucili pierwsze trzy bramki. Po 7 minutach gospodarze wspierani dopingiem swoich kibiców prowadzili już 5:1 i ten czterobramkowy zapas utrzymali do przerwy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - CHROBRY GŁOGÓW

Początek II połowy w wykonaniu Górnika znów był piorunujący i ta odsłona zaczęła się od prowadzenia miejscowych 5:2. W tym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 24:17 i wiadomo było, że zabrzanie tego spotkania już nie przegrają.

W końcówce miejscowi jeszcze powiększyli swoją przewagę i ostatecznie pokonali głogowian różnicą aż 13 trafień. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był reprezentant Polski Damian Przytuła, którzy rzucił 10 bramek.

Kroku starał mu się dotrzymywać Ukrainiec Dmytro Artemenko i Czech Lukas Morkovksky mający na swoim koncie odpowiednio 6 i 4 trafienia. Między słupkami dobrze spisywał się doświadczony Piotr Wyszomirski.

Górnik Zabrze - KGHM Chrobry Głogów 39:26 (19:15)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Przytuła 10, Artemenko 6, Morkovsky 4, Szyszko 3, Tokuda 3, Ilchenko 3, Minotskyi 3, Mauer 2, Krawczyk 2, Kaczor 2, Krępa 1, Wąsowski, Bogacz, Bachko.

Najwięcej bramek dla Chrobrego Paterek 7 i Dadej 5.