Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 3:0 RELACJA, ZDJĘCIA, WYNIK W Zabrzu będą wesołe święta! Hiszpańska fiesta przy Roosevelta

21.12.2019 rok. Górnik Zabrze - Jagiellonia 3:0.
21.12.2019 rok. Górnik Zabrze - Jagiellonia 3:0. Lucyna Nenow / Polska Press
W ostatnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią Białystok 3:0 (1:0). To był ostatni ekstraklasowy mecz w tym roku. Bramki: Igor Angulo dwie (4, 86), Jesus Jimenez (59). Jagiellonia nie wykorzystała dwóch rzutów karnych!

Górnik po wcześniej rozegranych meczach tej kolejki znalazł się na trzecim miejscu od końca, które w tym sezonie oznacza spadek z PKO Ekstraklasy. Aby mieć spokoje święto zabrzanie potrzebowali zwycięstwa.

Już w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Jesus Jimenez znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Grzegorzem Sandomierskim i strzelił w słupek. Igor Angulo dokończył dzieła pakując z bliska piłkę do siatki.

„Jaga” szybko chciała odpowiedzieć. Najpierw goście strzelili bramkę ze spalonego, następnie Martina Chudego uratowała poprzeczka po strzale Andreja Kadleca. W końcu Jagiellonia mała rzut karny 22. minucie za faul Przemysława Wiśniewskiego na Bartoszu Bidzie. Po analizie VAR decyzja nie została zmieniona i do piłki podszedł Jesus Imaz. Hiszpan nie trafił jednak w bramkę! Sędzia Bartosz Frankowski myślał, że Chudy obronił i wskazał na rzut rożny, ale wkrótce nakazał rozpocząć grę Górnikowi.

Zabrzanie w 31. minucie mieli szansę na zdobycie drugiej bramki. Po szybkiej kontrze Jimenez mając przed sobą tylko bramkarza strzelił niecelnie.

Górnik Zabrze – Jagiellonia. Torcida zrobiła efektowną oprawę

Górnik Zabrze – Jagiellonia 3:0. Torcida zrobiła efektowną o...

W 59. minucie było już 2:0. W polu karnym namieszał Angulo, jego strzał zdołał odbić obrońca, a Jimenez wpakował piłkę do bramki. Dwie minut wcześniej Górnika uratował świetną interwencją Chudy po strzale Juana Camary.

Górnik Zabrze – Jagiellonia 3:0. Ponad 10.000 widzów i gorąca atmosfera na stadionie przy Roosevelta

Górnik Zabrze – Jagiellonia 3:0. ZDJĘCIA KIBICÓW Ponad 10.00...

Bramkarz Górnika również w 65. minucie pokazał klasę, gdy sparował piłkę na poprzeczkę. To nie był koniec popisów Chudego. Sędzia podyktował rzut karny po faulu Borisa Sekulicia na Camarze. Chudy obronił strzał z 11 metrów Tarasa Romanczuka w 68. minucie.

W 83. minucie Andrej Kadlec zobaczył drugą żółtą kartkę i Jagiellonia kończyła mecz w dziesiątkę. Dzieła zniszczenia dokończył Angulo zdobywając drugiego swojego gola, po tym jak Jimenez główkował w słupek.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

1:0 Igor Angulo (4), 2:0 Jesus Jimenez (59), 3:0 Igor Angulo (86)

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Zapolnik (79. Manneh), Matuszek, Bainović (56. Ściślak), Jimenez – Angulo, Wolsztyński (70. Matras).

Jagiellonia: Kazimierski – Kadlec, Arsenić, Kwiecień (46. Runje), Guilherme – Prikryl (71. Savković), Pospisil, Imaz, Romanczuk, Camara (84. Toporkiewicz) - Bida

Żółte kartki: Sekulić, Zapolnik, Matras – Kwiecień, Pikryl, Kadlec, Pospisil.

Czerwona kartka: Kadlec (83, Jagiellonia, za drugą żółtą)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 10.025