Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:0 [ZDJĘCIA I RELACJA]

Górnik Zabrze wygrywa z Koroną Kielce 2:0. W 40. minucie strzelił Arkadiusz Milik, w 44. minucie na 2:0 Prejuce Nakoulma ZOBACZ RELACJĘ LIVE i ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA

KONIECZNIE ZOBACZ:
Piłkarze Górnika razem z kibicami świętują zwycięstwo [ZDJĘCIA]

ZOBACZ RELACJĘ LIVE ZE SPOTKANIA
Górnik - Korona RELACJA LIVE KLIKNIJ TUTAJ

Piłkarze Górnika pokonali Koronę 2:0 i po raz pierwszy od 18 lat zostali liderem ekstraklasy. Radość na Roosevelta była ogromna, czego dowodem był pokaz sztucznych ogni zafundowany drużynie przez kibiców w trakcie II połowy meczu. Gole dla gospodarzy strzelali zabrzańscy reprezentanci: Polski - Arkadiusz Milik i Burkina Faso - Prejuce Nakoulma. W 89. minucie strzelał Paweł Olkowski, ale trafił w słupek.

Jeśli ktoś obawiał się o formę czterech kadrowiczów Górnika, którzy dopiero w środę wrócili do klubu po zgrupowaniach swoich reprezentacji, to już do przerwy mógł odetchnąć. Łukasz Skorupski, Adam Danch oraz Milik i Nakoulma należeli do wyróżniających się graczy gospodarzy, a dwaj ostatni bili się o miano piłkarza meczu. Ostatecznie na to miano bardziej zasłużył popularny "Prezes", bo nie tylko zdobył ładnego gola pakując piłkę pod poprzeczkę bramki Korony, ale także asystując przy trafieniu Milika, któremu wyłożył futbolówkę jak na tacy. Dla młodego reprezentanta Polski prowadzącego w rankingu ligowych snajperów była to już szósta bramka w tym sezonie.

Fajerwerki oglądaliśmy w Zabrzu nie tylko poza boiskiem, ale także na murawie, bo gole dla gospodarzy padły po bardzo ładnych akcjach, w których piłka jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi, ale początek spotkania wcale nie wskazywał na taki rozwój wydarzeń. Początkowo lepsze wrażenie sprawiali bowiem kielczanie, którzy już na połowie Górnika atakowali rywali i nie pozwalali im rozwinąć skrzydeł. Po stratach zabrzan bliscy szczęścia byli Maciej Korzym, Paweł Sobolewski i Grzegorz Lech. Ten ostatni w 12 min. trafił w poprzeczkę. Gościom sił na grę agresywnym pressingiem starczyło jednak tylko na pierwsze czterdzieści minut pojedynku.

Pod koniec I połowy zabrzanie w odstępie czterech minut zdobyli dwie bramki, a po przerwie kontrolowali sytuację na boisku. Po zmianie stron szanse na podwyższenie wyniku zmarnowali Aleksander Kwiek i Paweł Olkowski, a po strzale Milika zmierzającą do siatki piłkę z linii bramkowej wybił Michał Janota.

Zwycięstwem nad Koroną piłkarze Górnika uczcili wybór Adama Nawałki na trenera września naszej ekstraklasy. O wygranej szkoleniowca z Zabrza w głosowaniu trenerów i kapitanów drużyn ligowych poinformowano tuż przed rozpoczęciem meczu inaugurującego 8. kolejkę spotkań. Widać, że na Roosevelta powstaje nie tylko piękny stadion, ale także bardzo dobry zespół.
ZOBACZ, CO PISALIŚMY PRZED MECZEM
Piłkarze Górnika dziś o godz. 18 grają na swoim stadionie z Koroną Kielce. Ewentualna wygrana da zabrzanom przynajmniej na kilka godzin awans na pozycję lidera tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Po raz ostatni Górnik był przodownikiem ligowym wiosną 1994 roku!

Podopieczni trenera Adama Nawałki jeszcze w tym sezonie nie przegrali, a na własnym stadionie nie zaznali porażki w całym 2012 roku. Nie wiadomo jednak w jakiej formie będzie trójka zabrzańskich kadrowiczów. Arkadiusz Milik, Adam Danch i Łukasz Skorupski wrócili do Zabrza ze zgrupowania kadry samolotem w środę o północy i od ostatniej kolejki ligowej tylko raz zdążyli trenować razem z zespołem. Wszyscy powinni jednak dzisiaj zagrać w podstawowym składzie. Na mecz z Koroną szczególnie czeka Milik, który w ostatnim spotkaniu tych drużyn w Zabrzu 1 kwietnia strzelił kielczanom swoje dwa pierwsze ligowe gole.

Korona przyjedzie do Zabrza osłabiona brakiem kontuzjowanych Aleksandra Vukovica i Kamila Kuzery oraz pauzującego za kartki Pawła Golańskiego. W składzie gości kibice Górnika będą mogli za to zobaczyć Michała Zielińskiego, który wiosną był wypożyczony z Kielc do zabrzańskiego klubu.

Przypuszczalne składy

Górnik: Skorupski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk - Olkowski, Przybylski, Kwiek, Iwan, Nakoulma - Milik

Korona: Małkowski - Kijanskas, Malarczyk, Stano, Lisowski - Korzym, Lenartowski, Janota, Jovanović, Sobolewski - Żewłakow

*Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO
*Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO