Górnik Zabrze pędzi po medal! Zobaczcie gole strzelane przez piłkarzy Jana Urbana w meczu z ŁKS Łódź!

Piłkarze Górnika Zabrze pewnie i wysoko pokonali ŁKS Łódź.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze Górnika Zabrze są coraz bliżej spełnienia marzeń swoich i kibiców. Zespół Jana Urbana rozbił ŁKS Łódź i wykonał kolejny krok w kierunku sensacyjnego rozstrzygnięcia sezonu. Zobaczcie zdjęcia i wideo z goli strzelanych na Arenie Zabrze.

Górnik Zabrze dzięki rewelacyjnej grze w rundzie wiosennej otworzył sobie historyczną szansę na medal. W tym kontekście ekipa Jana Urbana w każdym meczu na finiszu sezonu zdawać będzie wielki egzamin, a rozpoczęła tę serię od starcia z ŁKS-em Łódź, którego przed degradacją uratować może już tylko cud.

Ponad 20 tysięcy kibiców wierzyło, że gospodarze wywiążą się z roli faworytów. Już pierwsze minuty pokazały, że kluczem do sukcesu ma być piorunująca szybkość skrzydłowych, z którą już wielu rywali Górnika nie potrafiło sobie poradzić. Zabrzanie atakowali, ale w decydujących momentach brakowało precyzji, a może przede wszystkim zimnej krwi. Za to w 12 minucie Górnik dostał poważne ostrzeżenie. Po rzucie rożnym Kay Tejan uderzył głową, piłka po fryzurze Kryspina Szcześniaka minimalnie zmieniła kierunek i Daniel Bielica tylko instyktownie zdołał ją odbić.

W 25 było już jednak 1:0! Kolejna pomysłowa akcja zabrzan, wrzutka w pole karne Borisa Sekulicia i interwencja Kamila Dankowskiego. Piłkarz ŁKS-u, będący synem znanego byłego piłkarza Górnika, odbił jednak piłkę głową wprost do Szymona Czyża, a ten bez przyjęcia, uderzeniem z woleja, zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

ŁKS szukał wyrównania. Najbliżej był... Dankowski, ale jego główka minęła słupek o pół metra i zamieniła się jedynie w rzut rożny. Nadzieje gości zgasły szybko. W 35 minucie Lawrence Ennali ruszył z 35 metra i zamienił łódzkich obrońców w tyczki slalomowe, dobiegł do Aleksandra Dobka i zamknął rajd swoim piątym już golem.

Owacja na trybunach sięgnęła zenitu, a Dani Pacheco w symbolicznym geście wyczyścił buty niemieckiego piłkarza.

Po przerwie koncert Górnika trwał nadal. Absolutną dominację podkreślił w 60 minucie młodzieżowiec Kamil Lukoszek strzałem z dystansu tuż pod złączenie słupka i poprzeczki łódzkiej bramki.

Fetyn na Arenie Zabrze nie był juz w stanie zepsuć nawet gol ŁKS-u strzelony przez Daniela Ramireza przy biernej postawie obrony Górnika, co wywołało widoczną złość u trenera Jana Urbana. Po tym zdarzeniu Górnik wziął się w garść i za sprawą Felipe Nascimento (asysta Sebastiana Musiolika) postawił kropkę nad i.

A wkrótce potem mecz się zakończył i Górnik wskoczył na drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy!

Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - ŁKS Łódź.

Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 4:1 (2:0)
1:0
Szymon Czyż (25), 2:0 Lawrence Ennali (35), 3:0 Kamil Lukoszek (63), 3:1 Daniel Ramirez (84), 4:1 Felipe Nascimento (90)
GórnikBielica - Sekulić (78. Olkowski), Szcześniak, Janicki, Janża - Pacheco, Rasak (78. Nascimento) - Lukoszek, Czyż (60. Podolski), Ennali (60. Musiolik) - Kapralik (78. Kozuki).Trener: Jan Urban.
ŁKSBobek - Dankowski, Mammadov, Gulen, Durmisi - Louveau (80. Ceijas) - Tejan (74. Janczukowicz), Ramirez, Hoti (60. Letniowski), Balić (74. Szeliga) - Jurić (60. Młynarczyk). Trener: Marcin Matysiak.