Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1. Gang Brosza uratował punkt [RELACJA, ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 Karina Trojok
Piłkarze Górnika Zabrze przegrywali w meczu z zamykającą tabelę Pogonią Szczecin, ale dzięki rzutowi karnemu zdołali uratować punkt. Piątkowy mecz nie był jednak wielkim widowiskiem.

Mecz Górnika z Pogonią poprzedziła nietypowa akcja promocyjna. Wiele osób zobaczyło na swoim telefonie warszawski numer kierunkowy, a po odebraniu usłyszało głos Tomasza Loski zapraszającego na piątkowe spotkanie na Roosevelta. Pechowcy, którzy nie zdążyli odebrać pierwszego połączenia, otrzymywali kolejne... w środku nocy. O tym, czy było warto posłuchać bramkarza Górnika kibice mieli się jednak przekonać dopiero w czasie meczu.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1. Mecz oglądało 11 261 widzów. Nie był wielkim widowiskiem, ale dzięki dopingowi kibiców piłkarzom z Zabrza udało się zremisować

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Gorąca at...

Tymczasem pierwsza połowa spotkania była najbardziej bazbarwną z tych rozegranych na Roosevelta w ostatnich miesiącach. Oba zespoły weszły w klincz, walczono bark w bark, kopano się trochę po kostkach, ale brakowało chrakterystycz-nej dla Górnika iskry. Najlepszą okazję do przełamania strzeleckiego impasu miał Igor Angulo, ale w 22 minucie Hiszpan zmarnował kolejną w tym sezonie sytuację sam na sam, tym razem z Łukaszem Załuską. Napastnik, który był bliski korony króla strzelców poprzednich rozgrywek, najwyraźniej w tych nie może ustawić celownika.

Problem z trafieniem w bramkę miała też Pogoń, chociaż Tomasz Loska musiał się solidnie rozciągnąć, by wybić nad poprzeczkę próbę lobu Radosława Majewskiego w 40 minucie meczu. Generalnie goście sprawiali jednak wrażenie skupionych przede wszystkim na uniknięciu strat, a dopiero później polujących na ewentualne zyski.

Zobacz zdjęcia:

Gospodarzom taki scenariusz nie był obcy. Oni również wychodzili na murawę z dużym balastem w postaci dwóch zer - punktowego i strzeleckiego zdwóch ostatnich spotkań. Nic więc dziwnego, że starcie z Pogonią zyskało w ich szatni dodatkowy wymiar, a fakt, że goście pojawili się w Zabrzu pod postacią czerwonej latarni tabeli bynajmniej nie ułatwiał sprawy gangowi Brosza.

Wszystko skomplikowało się jeszcze bardziej tuż po przerwie, gdy obrona Górnika nie poradziła sobie z Kamilem Drygasem i Radosławem Majewskim i ten drugi spokojnie sprzed linii pola karnego kopnął piłkę do bramki tuż przy słupku, poza zasięgiem rąk Loski. Od tego momentu bramkarz Górnika nie raz jeszcze wystawiany był na ciężką próbę, natomiast po drugiej stronie boiska kolejną świetną okazję zmarnował Angulo... Wysiłek golkipera gospodarzy zamienił się w punkt w 69 minucie, gdy Hiszpan doczekał się kolejnej szansy dzięki dyskusyjnemu rzutowi karnemu. I wreszcie, choć nieco szczęśliwie, trafił do siatki.

W ostatniej minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Michał Koj, ale wynik nie uległ zmianie, za to bardzo gorąca zrobiła się atmosfera na widowni, mającej do sędziego wiele pretensji.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)