Górnik Zabrze wygrał piąty mecz z rzędu! Zespół Jana Urbana pokonał Widzew w Łodzi 3:2

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAP/Marian Zubrzycki
Górnik Zabrze wygrał piąty mecz z rzędu! Piłkarze Jana Urbana w Łodzi pokonali Widzew w Łodzi i awansowali już na siódme miejsce.

Górnik Zabrze wygrał piąty mecz z rzędu! Tym razem ofiarą zespołu padł Widzew Łódź i to w starciu wyjazdowym. Dzięki zwycięstwu goście awansowali już na siódme miejsce w tabeli.

Spotkanie w Łodzi lepiej zaczęli widzewiacy, obejmując w efekcie prowadzenie. Daniel Bielica po strzale głową Bartłomieja Pawłowskiego skapitulował po 463 minutach bez straty gola. Górnik nie sprawiał jednak wrażenia wytrąconego z równowagi i dalej kontynuował swój plan taktyczny.

W nagrodę objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 40 minucie Paweł Olkowski świetnym wślizgiem odebrał piłkę, którą przejął Dani Pacheco i sprytnym strzałem pokonał Henricha Ravasa. Trafienie numer dwa wypracował Daisuke Yokota, zaliczając asystę dla Borisa Sekulicia.

Górnik całkowicie przejął inicjatywę i podkreślili trzecią bramką. Tym razem Yokota nie miał żadnych skrupułów i kapitalnie wykończył rajd w pole karne. Widzew zmniejszył dystans w 82 minucie, ale zabrzanie nie dali już sobie zrobić krzywdy.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2:3 (1:2)
1:0
Bartłomiej Pawłowski (20), 1:1 Dani Pacheco (39), 1:2 Boris Sekulić (44), 1:3 Daisuke Yokota (72), 2:3 Andrejs Cigaņiks (82)
Widzew Ravas - Zieliński (59. Cigaņiks), Stępiński, Szota, Żyro (46. riegler), Milos Terpiłowski (73. Nunes), Hanousek (59. Shehu), Kun, Pawłowski - Sanchez (78. Hansen).
Górnik Bielica - Sekulić, Bergstroem, Jensen (80. Szcześniak), Janża - Olkowski (70. Okunuki), Rasak, Podolski, Pacheco (85. Mvondo), Yokota (85. Dadok) - Włodarczyk (70. Krawczyk).
Żółte kartki Szota, Hanousek - Szcześniak.