Gra Kolejka z IPN Grą Roku 2012

  Gra Kolejka z IPN Grą Roku 2012

  MANO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gra Kolejka

  Gra Kolejka

  Co stanie się wkrótce hitem spotkań towarzyskich? Gra "Kolejka", wydana przez IPN. Podczas 19. edycji Pionka - gliwickich spotkań z grami planszowymi ogłoszono, że właśnie ona została wybrana Grą Roku 2012. Autorem gry jest Karol Madaj.
  Gra Kolejka

  Gra Kolejka

  Wydana przez IPN gra edukacyjna "Kolejka" została przez ekspertów z branży gier planszowych wybrana "Grą Roku 2012". Po raz pierwszy w historii tytuł otrzymała gra zaprojektowana w Polsce.

  Gra planszowa "Kolejka" opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste...

  Nagroda przyznawana jest przez grono ekspertów skupionych wokół serwisu "GamesFanatic.pl" od roku 2004, kiedy to przywędrowała do nas zza Odry moda na nowoczesne gry planszowe. Wzorowana na istniejącej w Niemczech od 1979 roku nagrodzie "Spiel des Jares" ma na celu wyłonienie najlepszej wydanej w Polsce gry towarzyskiej oraz popularyzację gier planszowych jako formy intelektualnej rozrywki.

  - Wyjątkowość tegorocznej edycji polega również na tym, że tej rangi wyróżnienie otrzymała gra edukacyjna wydana przez instytucję państwową - mówi Monika Kobylańska, asystentka prasowa z IPN w Katowicach.

  "Kolejka" znalazła się w gronie tak znakomitych gier planszowych jak "Osadnicy z Catanu", Klausa Taubera, "Wysokie Napięcie" Friedmanna Friesego czy "Agricola" Uwe Rosenberga charakteryzuje się prostymi i emocjonującymi zasadami.

  "Kolejka" jest jedną z kilku edukacyjnych gier planszowych opracowanych przez zespół Biura Edukacji Publicznej IPN. . Realistyczne odtworzenie kolejkowej rzeczywistości ma pokazywać skutki nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej Władz PRL.


  Euro 2012 w Dzienniku Zachodnim SPORT, ZABAWA i...
  SERWISY SPECJALNE DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo